Google, Play Store için Kapsamlı Bir Güncelleme Hazırlıyor!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Google bir yandan bazı servisleri sonlandırırken diğer taraftan ise mevcut uygulamalarda yenileme çalışmalara devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde bahar temizliği adı verilen operasyonlar Google Reader, Apps Script ve Google Building Maker gibi hizmetleri 2013 yılı içerisinde sonlandıracağını duyuran Google, resmi uygulama mağazası Play Store için ise kapsamlı bir yenilik planlıyor.

teknik destek

Belirli aralıkla güncellenen Play Store’un yakın zamanda 4.0.16 sürümüne kavuşacağı ortaya çıktı. Yeni versiyon hakkın da ipuçları sunan videodan uygulama mağazasının henüz yapım aşamasında olduğu ve bazı bölümlerin çalışmadı görülürken; ana ekranın daha sade ve basit aynı zamanda canlı ve renklerin kullanıldığı büyütülmüş görseller dikkat çekiyor. Uygulamalarım kısmında ise uygulama satırlarının genişlediği de dikkat çeken bir diğer detay. Yeni versiyonda sunulması planlanan bir diğer gelişme ise, uygulamaların kısmında istediğiniz uygulamaları seçerek güncelleme almaya devam ederken; güncellenmesini istemediğiniz uygulamalarda ise bildirim almayı kapatabiliyorsunuz.

Mümkün olduğunda kullanıcı dostu bir deneyim sunmayı hedefleyen Google, Play Store’un yeni tasarımını mayıs ayında düzenlenecek Google I/O etkinliğinde tanıtacak. Değişen tasarımın yanı sıra farklı yeniliklerinde uygulama mağazasında sunulması bekleniyor. Play Store’un 4.0.16 sürümüne aşağıdaki videodan daha detaylı bakabilirsiniz.

3VL-R4RPx3Q#!” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

kaynak: Android Authority

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın