Google Play Store indirme sorunu ve yükleme hatası

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

Google Play Store yükleyemiyor sorununun çözümü nedir? Android cep telefonda ve tablette oyun ve uygulama indirirken hata çıkıyor inmiyor. Hata kodu 101, 403, 413, 491, 919 bağlantı yok.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Google Play Store yükleyemiyor sorununun çözümü nedir? Oyun / uygulama yüklerken yükleme hatası alıyorsanız aşağıdaki adımları deneyerek sorunu çözebilirsiniz.

Google Play Store indirme yükleme hatası

Google Play Store indirme yükleme hatası için çözüm önerileri İşlem yaptığınız cep telefonu veya tablette Wi-Fi veya mobil veri bağlantının olduğundan emin olunuz. Cihazı kapatıp açınız. Google Play Store uygulamasını Google Play Store indirme yükleme hatasıtekrar çalıştırınız. 

Google Play Store indirme sorunu ve yükleme hatası

Cihazın tarih ve saati doğru mu kontrol ediniz. Güncele değilse güncelleyin

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Cihazdan Ayarlar bölümüne giderek Tarih ve saat’e dokunun. Açılan bölümde Otomatik tarih ve saat ve Otomatik saat dilimi seçenekleri varsa ve aktifse (işaretleri kaldır) pasif yapınız. Yanlış tarih ve saat biçiminde ayarlayınız. Tableti veya cep telefonunu yeniden başlatınız. Tekrar Saat ve tarihi manuel olarak, doğru şekilde ayarlayınız. Durum aynıysa tekrar Otomatik tarih ve saat ve Otomatik saat dilimi seçeneklerinin kutucuklarını işaretleyiniz.

Cep telefonu veya tabletin önbelleği’ni ve verilerini temizleyiniz

Ayarlar / Uygulamalar veya Uygulama yöneticisi’ne dokunun (bazı cihazlarda farklılıklar gösterebiliyor). Google Play Store> Önbelleği temizle> Verileri temizle seçeneğine tıklayınız. Geri oku simgesine dokununuz. İndirme Yöneticisi> Önbelleği temizle> Verileri temizle seçeneğine dokununuz. 

Google Play Store uygulaması ve güncellemelerini tekrar yükleyiniz

Ayarlar / Uygulamalar veya Uygulama yöneticisi seçeneğine dokununuz. Google Play Store> Güncellemeleri kaldır seçeneğine tıklayınız. Google Play Store için tekrar fabrika sürüme döndürülmesi için Tamam yazısına dokununuz. Google Play Store uygulamasını play store inmiyor tekrar açınız. Sorunsuz bir internet bağlantısı ile tekrar güncellemeleri yapınız.

Android sistem güncellemelerinin yapılıp yapılmadığını kontrol ediniz güncel değilse yükleyin

Ayarlar / Hakkında veya Sistem güncellemeleri (cihazdan cihaza farklılık gösterebilir). Güncellemeleri kontrol ediniz eğer güncel değilse yüklemek için bilgi ekranını inceleyiniz.

İndirme yöneticisi açık olup olmadığından emin olunuz

Ayarlar / Uygulamalar veya Uygulama yöneticisi. Bu bölümde İndirilenler, Çalışanlar veya Tümü gibi seçenekler varsa Tümü seçeneğine ulaşmak için parmağınızla sağ tarafa doğru kaydırınız. İndirme Yöneticisi seçeneğine dokunup etkin değilse etkinleştirin.

Cep telefonu ve tablette yeterli depolama alanının olup olmadığını kontrol ediniz

Ayarlar / Depolama bölümünde yer alan Kullanılabilir seçeneğinde ne kadar yer kaldığını kontrol ediniz. Boş alan yetersiz ise cihazda yer açınız.

Sorunlu ve gereksiz Android uygulamalarını kaldırın Ayarlar / Uygulamalar veya Uygulama yöneticisi / İndirilenler seçeneğinde yer alan uygulamaların üstüne tıklayarak Yüklemeyi kaldır seçeneğine dokunun.

Google Play Store için alınan bazı hata kodları: “Bağlantı yok, sunucudan bilgi alınırken hata oluştu, AppName bir hata nedeniyle indirilemedi, bağlantı zaman aşımına uğradı, Google Play Store indirilirken bir hata oluştu, uygulama indirilirken bir hata oluştu, oyun indirilirken bir hata oluştu, 101, 194, 403, 413, 491, 492, 497, 498, 919, 921, 923, 927, bağlantı yok, cihazda yeterli alan yok, cihazda yeterli depolama alanı yok, Google Play Store yüklenirken bir hata oluştu ve oyun / uygulama yüklenirken bir hata oluştu.” 


Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2018, 03:55

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir