Google Play Store ingilizce oldu dil sorunu çözümü Türkçe yapma

Andronova
Andronova
3 Minimum Okuma

Google Play Store ingilizce oldu Türkçe nasıl yapılır veya yarı İngilizce yarı Türkçe Google Play uygulamasını Türkçe yapma diye yardıma ihtiyacı olanlar kesin çözümü.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Google Play Store İngilizce oldu nasıl düzeltirim? İngilizce olan Google Play Store nasıl düzeltilir? Arada bir gelen bu hatanın nedeni Google’ ın çıkardığı sürümde görülen dil hatası. Bu bir ara senede 1-2 kez kullanıcıların başına gelirdi. Belkide yine devam edecek. Sorunun analizini yapmak için hazırladığımız yazımızda ekstra bir işlem yapmanıza gerek bulunmuyor.

Her hangi bir işleme kalkışmadan önce çevrenizdekilere sorunuz aynı sorunla karşılaşmışlar mı diye. Ona göre önereceğimiz sıralamayı uygularsınız. Google play store nasıl Türkçe olur?

Google Play Store ingilizce oldu çözümü

Dil sorunu Google Play Store’ ye gelen yeni bir güncelleme sonrası İngilizce ve Türkçe karşık bir hal aldı. Çözüm gayet basit uygulamadaki güncellemeleri kaldırıp ilk haline döndürmek. Bu işlemi yaptığınızda sorun ortadan kalkacak. Ancak güncel bir sürüm olmadığından uyarı verecektir. Ama Google’ nin yeni bir güncellemesi gelene kadar bu güncelleme uyarısını dikkate almamanız gerekiyor.

Cihazdan Ayarlar / Uygulamalar / Google Play Store uygulamasına giriniz. Sağ üst tarafta yer alan üç noktaya tıklayınız. Gelen ekrandan “Güncellemeleri kaldır” seçeneğini tıklayınız. Evet yazısına tıklayıp, Google Play Store uygulamasının fabrika ayarına çeviriniz.

Sorun hala varsa kesin eski bir sürümü kurunuz. Bazen cihazda eski dosyaların kırıntıları kalabiliyor. Önbellek ve bakım uygulamalarıyla temizleyin.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Google Play Store ingilizce oldu dil sorunu çözümü Türkçe yapma

Yukarıdaki adımları yaptıktan sonra sorun çözülüyor. Ama yeni bir güncelleme gelene kadar Google Play Store’ nin eski sürümünü kullanacaksınız. Tabi görünümde eski olacak.

Google, Play Store uygulamasındaki dil sorunu için güncelleme çalışmalarına başladı. Şuan Google Play Store uygulamasının Beta sürümü çıktı. Yakında tam sürümü yayınlanacak.

Google Play Store’ nin yeni sürümünü ister uygulama üzerinden otomatik güncelleyebilir, istersenizde eski ve yeni sürümleri inceleyebilirsiniz. Bunları teker teker deneyerek çözüme bir yol bulabilirsiniz.

Google, mağaza uygulaması için yeni çıkardığı güncelleme ile hem ingilizce dil sorununu çözdü hemde yeni görünüme kavuşturdu. Yeni sürümü indirmek için haber sonuna gidiniz. “Google Play İngilizce oldu” sorunu nihayet yeni bir güncelleme ile çözüldü. Mevcut son sürüm 7.1.15. Google Play uygulamasını yüklerken sorun yaşarsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Yakın bir zamanda Google Play Store’ de yapılan bir güncelleme sonucu bazı bölümler ingilizce olmuştu. Google bu sorun için yeni sürüm çıkararak uygulamanın dil sorununu çözmüş oldu. Yeni sürüm bazı yerlerde güncellemeye açıldı. Henüz Türkiye için yayınlanmadı. Ama aşağıda bu adresten yazısını tıklayarak Google Play Store son sürümü indirebilirsiniz.

Google Play Store dil sorunu için

Google Play Store İngilizce oldu sorunu çözüldü son sürüm indir Play Store uygulamasının son sürümünü ücretsiz indirebilirsiniz. Son sürümle beraber ingilizce dil sorununu çözmüş olacaksınız.

Son sürüm ingilice oldu sorununu çözecek. Eğer yüklemede sorunla karşılaşırsanız, mevcut sürümleri kaldırarak yükleyebilirsiniz. Eski sürümler güncellemeleri kaldırma yöntemi ile silinecek ve orjinal cihaz sürümüne dönecektir.

Google Play Store güncellemeleri kaldırma

Tabletten ya da telefondan ayarları açınız. Sonra uygulamalara girerek Google Play Store dokunun ve sağ üstte 3 nokta simgesine tıklayıp gelecek yerden”Güncellemeleri kaldır” dokunarak onaylayın.

Google Play Store indir APK Android telefon tablet hesap açma


Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2019, 03:26

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak