Google Play Store maalesef durduruldu ne demek

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Google Play Store uygulamasını çalıştırdığınızda maalesef durdu veya Android maalesef durduruldu diye bir hata alıyorsanız ve telefonu kapatıp açtınız durum aynıysa çözümü!

Teknoloji destek

Sizde Google Play Store Android maalesef durdu diye bir sorunla karşılaşanlardan mısınız? ‘Google Play Store açtığımda maalesef durdu’ şeklinde hata çıktığında ilk yapılan işlem telefonunun kapatılıp açılması. Peki bu işlemi yaptını ve sorun aynen devam ediyorsa ne yapılması gerektiğini biliyor musunuz? 

Telefonda maalesef durduruldu sadece Play Store’ de görülmemekte. Her hangi bir uygulamanın çalıştırılması veya video izlerken dahi çıkabiliyor. Mağaza uygulamasında görülmesi farklı bir durum olabiliyor. Yazımızda buna bildiğimiz kadarıyla ve hatırladığımız kadarı ile anlatmaya çalışacağız.

Maalesef durdu ne demek

Maalesef durduruldu, sistemde çıkan olumsuz bir sorunun ilgili uygulamaynın çalışmasını engellediğini gösteren bir hata kodu. Bu hatanın ana kaynağı cihazdaki yazılımla olan uyumsuzluk sorunundan çıkması. Eskiden bu çoğunlukla Çin malları yani replika denilen cihazlarda ortaya çıkardı. Karma bir Android sürümü yüklü olduğundan sürekli bir sorun verirdi.

Orjinal cihazlarda çıkma nedeni ise virüs bulaşma, manuel rom atılması, güncel Google Play veya Android sürümünün yüklü olmaması, yüklü bir veya birden fazla uygulama çakışmaya neden olması ve liste bu şekilde gidiyor.

Google Play Store önbelleği temizleyiniz. Önbelleği ayarlardan yer alan uygulamalar bölümünden Google Play Store içerisine girerek yapabilirsiniz.

Maalesef durdu ne demek

Google maalesef durduruldu çözümü

  • Uygulamalardan Google Play’ a girip güncelleme kaldır ve varsa ön belleği sil butonu denenir.
  • Google Play Store uygulamasını genelde telefondan kaldırıp tekrar yüklenir.
  • Play Store indir yazımızda yer verdiğimiz bir bağlantıda eski ve de yeni Google Play uygulama sürümleri bulunmakta. Bu sürümleri denemenizi kesinlikle öneriz.
  • Telefona bir bakım programı yüklenip cihazda kalan kalıntılar temizlenebilir.
  • Google Play hizmetleri uygulamasını kaldırıp tekrardan yükleyin.
  • Cihaz fabrika ayarına döndürülebilir veya hard resetleme yapılabilir.
  • Durum devam ettiği takdirde sıfırdan ROM’ da atılabilir.

Google Play Store maalesef durduruldu ne demek


Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2019, 05:05

Teknoloji destek
Bu makaleyi paylaş
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir