Google Play Store ‘Tabletler için Tasarlandı’ Bölümüne Kavuşuyor!

blank

Android ekosisteminde 70 milyondan fazla tablet aktif edilmiş durumda ve Google yaklaşan tatil dönemi öncesi tablet kullanıcılarının cihazlarıyla uyumlu oyun ve uygulamalara daha kolay erişimini sağlamak adına 21 Kasım’da Google Play Store’da seçenekler arasına tablet uygulamalarını ön plana çıkaracak.

teknik destek

Tablet kullanıcıları uygulama mağazasında görünümü değiştirerek tabletler için optimize edilmiş “En iyi ücretliler, En iyi ücretsizler, En fazla hasılat elde edenler, En yeni ücretliler ve En yen ücretsizler şeklinde alt başlıklar halinde sunacak.

Google ayrıca geliştiricilerden tabletler için hazırladıkları uygulamaları tabletler için tasarlandı” bölümünde görünür olmasını istiyor. Bu durum hem geliştirici hem de kullanıcının yararına olacaktır.

Android tarafında tabletlerle uyumlu uygulamaların düzensiz bir yapıda sergilenmesi uzun süreden beri eleştirilen bir durumdu ve Google’ın bu yönde bir çalışma yapması isteniyordu. Nexus 7 ile birlikte Android tablet platformu inanılmaz bir yükseliş içerisine girdi ve birçok üretici son dönemde tablet yelpazesini genişletmeye devam ediyor (Hatta LG bile iki yıl aradan sonra tablet üretimine geri döndü, HTC‘nin de bu yönde çalışmaları olduğu söyleniyor).

nexusae0_framed_designed-tablets_thumb

kaynak: androidOS

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!