Google Play Store, Tüketici Harcamalarında El Konsollarını Geride Bıraktı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Mobil dünyası hızlı bir gelişim süreci göstermeye devam ederken, Android ve iOS cihazların taşınabilir konsol oyunlarına önemli bir darbe indirdiği açıkça ortada. Gelişen ekran ve ses teknolojileri, konsol kalitesine yaklaşan grafik gibi detaylar, mobil dünyasında oyun oynamayı hem eğlenceli bir hale getiriyor hem de kullanıcıları taşınabilir konsollardan zamanla uzaklaştırıyor.

teknik destek

IDC ve App Annie tarafından yayımlanan son rapor, Play Store’da sadece oyunlar için harcanan paranın, Nintendo ve Sony’nin taşınabilir konsollarındaki oyunlar için yapılan harcamaları geride bıraktığını gösteriyor. iOS tarafında ise App Store, söz konusu taşınabilir konsolları geçtiğimiz aylarda geride bırakmayı başarmıştı.

Halihazırda 1.25 milyar akıllı telefon (ki bunların bir kısmında Google Play etkin) ve 180 milyon tabletin var olduğu ifade ediliyor. Dünya genelindeki toplam taşınabilir konsol sayısı ise 200 milyon civarında. Daha fazla tüketicinin var olduğu mobil platformda harcamaların daha yüksek olması normal bir gelişme olarak değerlendirilebilir, ancak oyunların ucuz bir fiyat sergilemesi (genelde 5 dolar altında) ve el konsolları için hazırlanan oyunların çok daha pahalı olduğu durumu dikkate alındığında, hem Play Store hem de App Store’un başarısı göz ardı edilemez.

Google Play Store daha fazla kullanıcı sayısına sahip olmasına rağmen tüketici harcamalarında hala App Store’un gerisinde. Android’in iOS’u geçmek için önünde uzun bir yol var ancak, Google Play Games ve geliştiriciler için sunulan hizmetlerle beraber her geçen gün daha iyi hale geliyor.

Google Play Store’daki oyun kalitesi hakkında siz ne düşünüyorsunuz ve favori oyununuz hangisi?

ilgili>> AndroidandMe

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir