Google, Play Store’a Android Device Manager Uygulamasını Ekledi!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Google’ın, geçtiğimiz aylarda kaybolan android cihazlarının yönetimi ve güvenliği için hizmete sunduğu Android Aygıt Yöneticisi‘ni (Android Device Manager) duyurmuştu.

teknik destek

Google’ın bu hizmeti sayesinde kullanıcılar çalınan veya kaybolan Android cihazlarının yerini tespit edilebiliyor, zil sesini çaldırabiliyor, farklı giriş kilidi şifresi koyabiliyor, cihazı kilitleyebiliyor ve hatta cihaza format dahi atabiliyorlardı.

Şimdi ise Google, Android Aygıt Yöneticisi için Play Store’a uygulamasını ekledi. Bu sayede kullanıcılar, web arayüzünden yapabildiği tüm işlevleri uygulamadan da yapabilecekler.

Ancak tabiki uygulama pek de mantıklı bir düşünceyle çıkarılmamış. Çünkü çalınan telefonunun yerini bulmak isteyen kişiler bir ikinci Android cihazı olduğu ve kendi hesaplarıyla giriş yaptıkları takdirde bu uygulamayı kullanabilecekler. Elbette bunun yerine web arayüzünü de kullanabilme imkanı bulunuyor ancak uygulamanın yapılması yine de pek anlaşılır sebeplere dayalı olmadığı kanaatindeyim.

Uygulama tüm Android 2.3 ve üstü telefon ve tabletleri için uyarlanmış durumda.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!