Google Play Store’a Parmak İzi Onayıyla Ödeme Geldi

media 12537

Akıllı telefonları, tam manasıyla akıllı yapan en önemli parçalardan biri de, barındırdıkları uygulama marketleridir. Android‘te yer alan Google Play Store, 1.5 milyondan fazla uygulamaya sahip olup, buradan her gün milyonlarda kullanıcı uygulama indirip satın almakta. Bir kurumsal şirket olarak Google‘ın amacı da para kazanmak olduğundan, Google Play‘den uygulama satın alınması da en önemli amaçlardan biri. Peki ya güvenlik?

Andronova

Birbirinden farklı ödeme yöntemleriyle uygulama satın alma işlemini gerçekleştirebileceğiniz Google Play Store’da, bundan böyle parmak izi onayıyla da uygulama satın alabileceksiniz.

google-play-parmak-izi-onayi

Akıllı telefonların artık her cebe girmiş olmasının yanında, bu durum hackerların zararlı yazılımları, trojanları, virüslerinin de bir çok telefondaki bilgileri ele geçirme olasılığını da arttırıyor. Uygulama satın alırken kullandığımız kredi kartı gibi bilgilerin veya diğer kişisel verilerin korunması, güvenlik açısından oldukça önemli.

Bu sebeple son zamanlarda çıkan bir çok akıllı telefon modeli, üzerinde dahili parmak izi okuyucusuyla birlikte geliyor ve telefonun ekran kilidini açmadan tutunda, diğer önemli şifre gerektiren alanlarda kullanılarak, kullanıcıların güvenliğini bir nebze de olsun arttırıyor.

Google, bu sebeple şimdi Google Play Store‘da da ödeme sırasında bilgileri parmak izi onayıyla tamamlayıp uygulamayı satın almanızı sağlıyor.

google-play-parmak-izi-onayi-2

Şimdilik Android 6.0 Marshmallow sürümünde yer alan bu özellik, aynı zamanda şifrenizi bilen çocuğunuzun da bir sürü ücretli uygulamayı satın almasının önüne geçmenize yardımcı olacaktır.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın