Google Play’de Ücretli Uygulama ya da Oyun İade Süresi 30 Dakikaya Çıkarıldı!

blank

Hatırlarsanız bir süre önce Apple ebeveynlerin şikayeti üzerine açılan dava neticesinde 32.5 milyon dolar geri ödemeyi kabul etmişti. Peki neydi bu geri ödeme?

Anne ve babaların haberi olmadan uygulama içerisinde paralı hizmetleri satın alan çocukların ortaya çıkardığı şişkin faturalar artık can sıkmaya başlamıştı. Amerikan Federal Ticaret Komisyonu’na yapılan Onbinlerce şikayet üzerine asgari 32.5 milyon doların geri ödenmesine hükmetti. Ayrıca Apple bundan sonra uygulama içi ödemeleri işleme koymadan önce müşteri onayının alındığına dair bir taahhüdü de kabul ettiğini belirtmişti.

Google cephesinde ise duruma ilişkin farklı bir çözüm geliştirildi. Tabii bu durumun nasıl bir çözüm sunacağını ise ilerleyen günlerde Federal Ticaret Komisyonu’na yapılacak itirazlar neticesinde göreceğiz.

Google Play Store‘da bir uygulama satın aldıktan sonra 15 dakika içerisinde iade etme hakkınız bulunuyor. Başka bir ifadeyle uygulamayı indirdiniz ya da bilginiz dışında indirildi, bununla birlikte indirilen uygulamayı beğenmediniz ya da bilginiz dışında indirildiğini fark ettiniz;  Google bunu 15 dakika içerisinde Google Play’de Uygulamalarım başlığı altında indirdiğiniz uygulamanın üzerine tıklayarak “Geri Ödeme” seçeneği sunuyor.

Arama motoru devi şimdi bu süreyi 30 dakikaya çıkardı. Bu sayede ebeveynlerin istemleri dışında indirilen uygulama içi alışverişleri iade etmek için önlerinde 30 dakikalık bir süre olacak.

kaynak: androidcommunity

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!