Google Play Store’da Uygulamaların Güncelleme Formatı Değişiyor ! [Yeni Google Play Store]

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Dünyanın en çok kullanılan mobil işletim sistemi Android resmi oyun mağazası Google Play Store ile ilgili yeniliklere devam ediyor. Daha önce düzenlenen Google I/O etkinliğinde bizlere sunulacak yenilikler tanıtılmıştı. Bunların yanında yakın zaman önce duyurduğumuz haberde Google, geliştiricilerin için bir anlaşma niteliği taşıyan bir dizi ilkeler yayınlamıştı. Bu ilkelerde ahlaki değerlerin yanı sıra geliştiricilerin uyması gereken kurallar yenilenmişti.

Andronova

Google I/O etkinliğinde bu yana Play Store sunduğu yeniliklerle değişken aralıklarda güncellenmekte. Son güncelleme ile 3.8.15 versiyon numarasını alan Google Play Store sunduğu yeniliklerle kullanıcılara hizmet etmeye devam ediyor.

Sunduğu yeniliklere gelince artık uygulama mağazasında hediye kartlarda geçerli olacak. Böylelikle hediye kartlar aracılığı ile Play Store’dan uygulama satın alıp indirebileceğiz. Daha önce Google, Amerika’da Nexus 7 tablet alan tüm kullanıcılara 25$ değerinde hediye kartı armağan etmişti. Bunun yanında Play Store’un diğer bir yeniliği ise “wishlist” (dilek/istek) bölümünün eklenmesi oldu. Buraya beğendiğimiz içerikleri ekleyerek duyurabiliyoruz ve satın alma işlemini daha sonrada gerçekleştirebiliriz. Güncellediğim Play Store’da bu iki yenilikte karşıma çıkmadı. Anlaşılan ülkemiz için hala aktif değil.

Karşımıza çıkan bir diğer yenilik ise daha önce Haziran ayında Google I/O etkinliğinde de açıklanan güncellenen uygulamaların tümünün değilde sadece yenilenen bölümlerinin eklenmesi. Play Store’da yer alan bazı uygulamala boyutlarının 50MB ve üzeri olduğu düşünüldüğünde bu uygulamaların güncellenmesi zaman almaktaydı. Oysa getirilen yenilik ile uygulamanın sadece değişen kısımları yüklenecek ve güncelleme işlemi daha kısa sürecektir. Hem böylelikle telefonumuz üzerinden daha az veri kaybı yaşayacağız.

Yeni Google Play Store kullanıcıların hizmetine sunuldu. Henüz güncelleme ulaşmayan okuyucularımız yeni sürümü buradan indirip telefonlarına kurabilir. Aşağıda yer alan videoda yeni güncelleme formatını görebilirsiniz.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın