Google, Play Store’daki Uygulama Referans Yazı Yasakladı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Bir çoğunuzun Play Store’daki uygulama ve oyunların açıklamalarında yer alan kullanıcı referans yazılarını gördüğünüzü tahmin ediyorum. Geliştiricilerin uygulamalarını kullanıcılara tanıtımını kolaylaştıran, popüler servis veya kişilerin yorumlarını sundukları bu yöntem artık Google tarafından yasaklandı!

Andronova

Geliştiriciler açıklamaya eklenen bu referans yorumlarında herhangi bir tanınmış veya popüler servis yorumlarıyla ve alıcı/kullanıcının uygulamayı almalarını sağlarak para kazanıyorlar. Ancak bundan böyle bu durum “keyword spam” olarak ilişkilendirilecek ve uygulamanın Play Store’dan kaldırılmasına dahi sebep olabilecek.

Bu konuda Google, kullanıcı yorumlarını uygulamaların açıklamasından kaldırılmasını ve buna sebep olarak popüler arama kelimelerinin yer aldığı bu referans yazılarının rakip uygulamaların rekabet ve haklarını ihlal ettiğini belirtiyor. Bunun yerine Play Store’un yorum sisteminin kullanılmasını tavsiye ediyor.

Peki Google, Türkiye gibi bir ülkede sadece yorumu gözüksün diye 1 yıldız veren insanların olduğunu bilmiyor mu?

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.