Google Play Store’un Web Arayüzü Yenilendi!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Arama motoru devi mayıs ayında düzenlenen Google I/O etkinliğinde duyurusunu gerçekleştirdiği yenilikleri kullanıcıların beğenisine sunmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta harita uygulaması Google Maps’i güncelleyen Google şu anda ise uygulama mağazasının web arayüzünü dünya genelinde değiştiriyor.

Andronova

Yenilen tasarım dilinde dikkat çeken unsurların başında basit, sade ve daha modern bir web arayüzü geliyor. Sayfa yüklenmesi bir önceki tasarıma nazaran daha hızlı gerçekleşirken, uygulama görsellerinde artırılan çözünürlük dikkat çeken bir diğer gelişme oldu.

Oldukça basit bir kullanım deneyimi sunan yeni web arayüzü, Play Store’un mobil uygulaması ile benzerlik gösteriyor. Filmler ve TV, Müzik, Kitaplar, Dergiler ve Cihazlar sekmesi ülkemizde henüz aktif olarak kullanılmıyor. Bu sebeple ülkemizdeki web arayüzünde alt bölümde yer alan görselden de anlaşıldığı üzere  sol bölümde “Uygulamalarım” ve “Alışveriş Yap” sekmeleri daha basit bir görünüm sunuyor. Önerilen uygulamaların üst bölümünde ise mobil uygulamasına benzer tasarımda “Oyunlar, Alt Kategoriler, Ana Sayfa, En İyiler, Öne Çıkanlar” şeklinde beş başlık görüyoruz.

Sol bölümde yer alan durum çubuğu girilen her menüde sabit kalırken, bu sayede sekmeler arasında geçiş daha basit bir hal alıyor. Google Play Store’un yenilene web arayüzünü buradan ziyaret edebilirsiniz.

kaynak: AndroidCentral

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın