Google Play Store’un Web Sürümünün Görüntüsü Değişebilir

Google’ın Play Store uygulama mağazasının masaüstü cihazlar için web sürümünde en son değişiklik yapmasından bu yana uzun zaman geçti. Ancak çeşitli kaynaklardan gelen bilgiler, Google Play Store’un yeni arayüzünün şuanda test edildiğini söylüyor.

Andronova

Google Play’in web sürümünün mevcut sayfa yapısında benzer uygulamalar (Similar) ve geliştiricinin diğer uygulamaları bölümü sayfanın en altında yer alırken, yeni sayfa yapısına yönelik elde edilen görüntüde, layout’un ikiye bölünerek, sidebar şeklinde sağ tarafta yer aldığı görülüyor.

Sayfanın altında gösterilen bu “yönlendirici” blok alanının etkili olmaması üzere bu kararı aldığı tahmin edilen Google, yaptığı testlerle birlikte daha kullanıcı dostu bir arayüze sahip Google Play Store web sürümünü amaçlıyor.

Sizce de mevcut görünüm, kullanıcı dostu değil mi?

google-play-sidebar

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.