Google Play Web Sitesi Nihayet Mobil Sürüme Kavuştu

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Android Market’in Google Play Store’a dönüşmesinin üzerinden iki yıl geçti ve o günden bu yana pek çok defa güncellenen  ve her geçen gün  kullanıcı dostu bir kullanım deneyimi sunan Google Play’in en önemli eksikliklerinden biri daha tamamlandı.

Google, Android’in resmi uygulama mağazası Google Play’in mobil sürümünü bugünden itibaren başlattı. Bundan sonraki süreçte Android tabanlı olsun ya da olmasın cihazınızdan Google Play web sitesine giriş yaptığımızda mobil dostu bir arayüzün bizleri karşıladığını göreceğiz. Kullanıcılar burada Google Play’de yer alan her türlü içeriği satın alabilecek. Henüz ülkemizde  geçerli olmasa da, Google Play’in mobil web sitesinde cihaz satın alımı da yapılabilecek.

Mobil cihazınızda https://play.google.com/store linkini tıkladığınızda Google Play uygulamasıyla aynı bir arayüz karşımıza çıkıyor. Bize göre sol üst bölümde yer alan buton tıklandığında Google Play uygulama ana sayfasında yer alan ve yana doğru kaydırma hareketiyle açılan menü burada da bizleri karşılıyor. Sağ üst butonda arama butonu yer alıyor. Mobil web sürümde herhangi bir uygulamayı yüklemek daha önce aşina olduğumu bir durum. Zira web sürümde olduğu gibi önce uygulamayı seçiyoruz, daha sonra yüklemek istediğiniz uygulamayı hangi cihaza indireceğimizi belirliyoruz.

Alt bölümdeki görselde Google Play mobil web sürümünün iOS işletim sistemli bir cihazdaki görüntüsüne bakabilirsiniz.

playstoremobileios

kaynak: androidandme

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!