Google Play Yerine Arama Motorundan Uygulama İndir!

Andronova
Andronova
1 Minimum Okuma

Google, mobil uygulamaların daha çabuk indirilebilmesi için, Google Play Store yerine arama motoru sayfasından uygulama indir özelliğini test ediyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Mobil uygulamalar oldukça ilginç bir değişimi de beraberinde getirdiler. Hızın her geçen gün daha da önemli olduğu şu günlerde, kullanıcılar akıllı telefonlarındaki uygulamaları daha hızlı indirme konusuna oldukça önem veriyorlar ve Google bunu anlamış olacak ki, arama motoru sayfasında mobil uygulama indir özelliği üzerinde testlere başladı bile.

Bildiğiniz üzere Android işletim sisteminde uygulamalar Google Play Store üzerinden gerçekleştiriliyor. Ancak bunun olabilmesi için, herhangi bir sayfadan veya arama motorundaki reklamlardan uygulama bağlantılarına tıklandığında Google Play‘de uygulamanın indirme sayfası açılıyordu. Google’ın şu günlerde test ettiği yeni değişiklik, kullanıcılara doğrudan arama motoru sayfasındayken uygulamanın bağlantısına tıklayarak indirmeye başlamasının önünü açıyor.

Bu değişiklik ilk bakışta önemsiz gibi görünse de, geniş yelpazeden bakıldığında Dünya genelindeki internet trafiğini ciddi derecede düşürmenin yanı sıra, kullanıcılara da genel toplamda ciddi zaman tasarrufu sağlayacak ve indirme oranlarını da arttıracak.

uygulama indir

Örnek olarak yukarıdaki resimde görüldüğü gibi WhatsApp uygulamasını arama motorunda arayan bir kullanıcı, uygulamanın sağ tarafında beliren indir butonuna tıkladıktan sonra, doğrudan Golge Play Store‘daki yükleme ekranı küçük bir pencerede beliriyor ve kullanıcıya doğrudan yükleme imkanı sağlıyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bunun elbette bazı dezavantajları da yok değil. Mesela, bu yöntemle açılan uygulama indirme sayfasında uygulama hakkında yapılan yorumlar veya uygulamanın tam açıklaması gibi detaylar yer almıyor.

Google’ın Play Store‘u hızlı uygulama indirme sağlama amacıyla es geçmesi ne gibi etkiler oluşturacak hep birlikte göreceğiz.

ETİKETLİ:
Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak