Google Play’de Toplu Uygulama Yükleme Nasıl Yapılır?

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Google‘ın resmi uygulama mağazası (eski adıyla Android Market) kurulduğu günden bu yana kapsamlı bir değişim içerisinde gelişmektedir. Arayüz, isim değişikliği (Google Play Store), yorumlar bölümü, Uygulamalarım‘dan tutun da uygulama mağazasının her noktasında bir değişim ve gelişimden söz etmek mümkün.

teknik destek

Google, Google Play için yayınladığı son güncellemede kullanıcılar için önemli bir yeniliği daha bizlere sundu. Yeni özellik sayesinde kullanıcılar artık toplu uygulama yükleyebilecek. Bu yenilik sizler önemsiz gibi görünebilir, ancak sürekli telefon değiştiren ya da sürekli yeni ROM’lar deneyen biriyseniz toplu uygulama yükleme size kolaylık sağlayacaktır.

Google Play’de toplu uygulama yükleminin nasıl yapıldığından henüz haberdar değilseniz alt bölümdeki yükleme talimatına göz atabilirsiniz.

Not: Google Play’in 4.6.16 ve üzeri bir sürümüne sahip olmanız gerekiyor.

1.Adım: Android cihazınızda Google Play Store’u açın. Burada sağa doğru kaydırma hareketi yaparak ya da üst bölümde yer alan Google Play logosunu tıklayarak “Ayarlar ve Google Play’de size ait detayların” yer aldığı menüyü açın.

2.Adım: Uygulamalarım sekmesini tıklayın. Burada cihazınızda Yüklü olan uygulamalar ve Tümü şeklinde iki başlık karşınıza çıkacak.

3. Adım: Tümü başlığını tıklayın. Bu bölümde daha önce Google Play’de yüklediğiniz tüm uygulamaları göreceksiniz. Yüklemek istediğiniz bir uygulamaya öncelikle uzun basın. Bu uygulama seçili hale geldikten sonra yüklemek istediğiniz diğer uygulamalara dokunmanız yeterli.

Screenshot_2014-04-26-09-32-46

4. Adım: Uygulama seçim işlemi bittikten sonra  sağ üst köşede bulunan Yükle butonuna tıklayın ve karşınıza çıkan Uygulama İzinlerini kabul edin. Seçilen uygulamalar sırasıyla indirilmeye başlanacak.

Hatırlatma: Seçtiğiniz tüm uygulamaların uygulama izinlerini tek tek onaylamanız gerekiyor. Bu bölümü kısa yoldan geçecek ya da otomatik hale getirecek bir çözüm şu an için yok.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!