Google Play’de Ücretli Uygulamalar Artık Türk Lirası Cinsinden Listeleniyor!

blank

Bir süredir sabahları bilgisayarımı açtığımda ilk yaptığım işlerden biri de SamMobile’ı ziyaret ederek burada FIRMWARE bölümünde Galaxy Note 2 için Android 4.3 güncellemesinin ülkemizde başlayıp başlamadığına göz atmak oluyor. İlgili bölümü tıkladığımda bazen site beni SamMobile Premium uygulaması için Google Play’e yönlendirir. Çoğu zaman olduğu gibi yönlendirme işlemi gerçekleşti ve karşımıza uygulama çıktı ancak bu defa dikkatimi çeken bir gelişme yaşandı. Daha önce uygulamanın fiyatı dolar cinsinden yazılırken bu defa ise Türk Lirası olarak karşıma çıktı. Bu gelişme ücretli Google Play uygulamalarında Türk Lirası döneminin başladığını gösteriyor.

teknik destek

Türki lirası cinsinden ödeme bir süredir Google Play kitap bölümünde mevcut idi. Bugünden itibaren ise her kategoride fiyatları TL cinsinden görebileceğiz. Fiyatlar belirlenirken dolar için sabit bir kur ön görülmezken, doların yükseliş ve düşüşüne bağlı olarak uygulama fiyatlar da artıp azalabiliyor.

Apple cephesinde ise App Store’da 2012’nin çeyreğinden bu yana fiyatlar TL olarak belirleniyordu. Window Phone uygulama mağazasında da fiyatların TL cinsinden olduğunu hatırlatalım.

Google Play

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!