Google Play’in Eğitim Bölümü Öğretmenler, Öğrenciler ve Geliştiriciler için Açıldı!

Andronova

Google, Google Play Store’un eğitim bölümünün resmi duyurusunu mayıs ayında düzenlediği geliştiriciler konferansında yapmıştı. Daha önce okullara dağıttığı ücretsiz Chromebooks ‘larla eğitime kayıtsız kalmadığını gösteren Google, Google Play’in eğitim bölümünü resmen hizmete başlattı. Eğitim bölümü birkaç aydır zaten Amerika’da bazı pilot okullarda uygulanıyordu. Google bu hizmeti tüm Amerika’da ilk ve orta dereceli okulların geneline yayıldığını bildirdi.

Google Play Eğitim bölümüne dahil edilecek uygulamalar geliştiriciler tarafından öğretmenlere teklif edilecek. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra uygulamanın eğitim bölüme aktarılmasının önü açılacak. Hizmetin başlamasıyla birlikte geliştiricilerin eğitim odaklı uygulamalara daha fazla yönelmesi de amaçlanıyor.

Öğretmen-öğrenci-veli ve hatta geliştirici açısında oldukça faydalı olacağa benzeyen eğitim bölümünde derslere yardımcı olacak yararlı uygulamaların indirilmesi sağlanacak. Servis içerisinde ücretli ve ücretsiz uygulamalar da yer alacak. Ücretli uygulamalar için ödeme okul tarafından oluşturulan ortak bir hesap üzerinden sağlanacak. Öğretmen ayrıca herhangi bir uygulamayı aynı anda sınıftaki tüm öğrencilerin tabletine kurabilecek.

İlk aşamada sadece tabletlere özel olan bu bölümde öğretmen ve öğrenciler eğitim içerikli videolara da erişim sağlayabilecek. Eğitim için Google Play hizmetinin kademeli olarak dünya geneline sağlanması bekleniyor. Google ayrıca Google Play Eğitim uygulama mağazasında Nexus 7, Asus Transformer Pad (10-inç) ve HP Slate Pro (8-inç) tabletlerin satış işlemini de gerçekleştirecek.

Google uygulamanın işlevini daha iyi anlatan bir de video yayınladı. Videoya aşağıdan göz atabilirsiniz.

vzvpcEffvaE” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

kaynak: android-developers.blogspot.com

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir