Google Project Tango ile Dünyanızı Şekillendirin

Google 1998 yılında arama motoru olarak kurulduğundan beri geçen 16 senede hiçbir şirketin gösteremediği bir gelişim göstermiştir dersek sanırım abartmış olmayız. Google bu güne kadarki gelişim sürecinde şirketin sloganı olan “Don’t be Evil” kuralına sadık kalarak özellikle çalışanlarına ve kullanıcılarına karşı her zaman kolaylık sağlamıştır.

Andronova

Google’ın bildiğimiz ve bilmediğimiz çok fazla projesi var. En önem verdiği projesi ise şoförsüz arabalar. Google ana binanın üstünde yer alan sürüş pistinde testlerini tamamlayan bu araçların kampüs içinde kullanılmaya başlandığı da gelen bilgiler arasında. Google’ın en önem verdiği projelerden bir diğeri ise Android işletim sistemidir.

Google İleri Teknolojileri Geliştirme Bölümü Başkanı Johnny Lee’nin önderliğinde geliştirilen Tango Projesi ile bildiğimiz çok şey değişecek. Bu proje için bir telefon geliştiriliyor ve bu telefonda ölçeklendirme yapabilen 2 farklı kamera ile 3D sensör algılayıcılar birlite çalışıyor. Odanın, evin hatta bulunduğumuz mekanın 3 boyutlu haritalarını çıkartan bu sistem ile özellikle farklı bir haritalama ve navigasyon hizmetleri amaçlanmakta.

Google Tango

Bu geliştirilen proje kapsamında yepyeni bir oyun deneyimi de Android dünyasına sunulabilecek. Ortamda olmayan 3 boyutlu eşyalar ile etkileşime geçilebilecek olan bu Tango Projesinin son kullanıcılar açısından en önemli özelliği sanki bu diye düşünüyorum. Hepimiz cep telefonlarımız ile oyun oynuyoruz ama o çerçevenin dışına taşmayan oyunlarımız bu proje ile daha intteraktif bir oyun deneyimi sunabilir. 14 Mart tarihinde geliştirici kitlerinin Google tarafından dağıtılacağı açıklanan Tango Projesinin gelişimini anlatan videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.