Google Rakipleriyle Bir Araya Gelerek, Gelişmekte Olan Ülkelere Ucuz İnternet Ulaştıracak!

media 2755

Teknoloji dünyasındaki en büyük isimlerden bazıları bir araya gelerek dünyanın her ucuna uygun fiyatlı internet getirecek. Aralarında Google, Microsoft, Facebook, Yahoo ve Intel gibi isimler bulunan teknoloji devlerinin ve çeşitli devlet kurumlarıyla yardım organizasyonlarının da içerisi de yer aldığı bu grubun ismi Alliance for Affordable Internet (Uygun Fiyatlı İnternet İttifakı).

Andronova

Grubun amacı, Birleşmiş Milletler’in Geniş Bant Komisyonu’nun en tutkulu amaçlarından birine ulaşmasına yardımcı olmak: 2015’e kadar tüm gelişmekte olan ülkeleri, o ülke içerisindeki vatandaşların ortalama aylık gelirinin %5’inden fazla olmayacak bir ücretle internet bağlantısına kavuşturmak.

Görünene göre Google, bu grup içerisindeki teknoloji şirketleri arasında en yüksek yatırıma sahip olarak, internet ulaşımını tüm dünyaya yayma amacının tekrar altını çiziyor

. Google bu amacını yeni teknolojiler aracılığıyla çözmeyi, aralarında kullanılmayan kablosuz tayfları kullanmak ve balonlardan aşağı internet ulaştırmak gibi değişik fikirlerin de olduğu çeşitli yollardan zaten denemişti; fakat ittifak, bu işi daha değişik bir şekilde halletmek istiyor: Daha iyi internet ulaşımını teşvik edecek yasal politikaları destekleyerek. Konuyla ilgili bugün yazılan bir Google blog yazısı, “Tek bir çözüm şu anda internete ulaşımı olmadan yaşayan 5 milyar insanı internete bağlayamaz.” diyor.

Google’ın ucuz interneti dünyada yaygınlaştırma çalışmaları şu ana kadar oldukça iyi gidiyor. Şirketin bu amacında sona ulaşmakta ciddi olduğu çok açık.

Kaynak: TheVerge

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın