Google Rusya’dan Çekiliyor!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

The Information’ın haberine göre Google çok yakın zamanda Rusya’daki ofislerini kapayarak 50’ye yakın mühendisini farklı bölgelere yerleştirecek.

teknik destek

İnternet devi, bu hamleyi neden yaptığını resmi olarak açıklamasa da Rusya’da İnternet alanında özgürlüklere ket vuran uygulamalardan etkilenmiş olması muhtemel.

Rusya’da Yasama son olarak Blog sahiplerinin resmi kayıt yaptırmaları gerekliliğiyle ilgili bir yasa geçirdi aynı zamanda Rus vatandaşlarının bilgilerini tutan sitelerin serverlarının Rusya sınırları içerisinde kurulmasıyla ilgili bir  yasa da yürürlüğe girmek üzere…

Google pek çok veri depolayan bir şirket olarak muhtemel düzenlemelerden doğrudan etkileniyor. Bu nedenle kendini zayıf hissetmiş olacak ki Rusya’dan yavaş yavaş çekiliyor.

Rusya’daki yasaklamalarla ilgili bir önceki haberimizi okumanızı öneririz.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!