Google Short Videos içerik gizleme ile geliyor

Andronova
By Andronova
2 Minimum Okuma

Google Discover (Keşfet)' de yer alacak Short Videos sekmesi ile önemli değişimler geliyor. Yeni sekmeye içerik gizleme ve TikTok benzeri bir yapının geleceği söyleniyor.

Sponsorlu reklam

Dünya genelinde kendi alanında bir numara diyebileceğimiz özelliğe sahip olan TokTok’ un veri gizlilik ve Trump baskısı nedeniyle zor zamanlar geçiriyor. Bu durumdan yararlanan rakipleri kendini kopyalayarak Reels adlı bir özelliği çıkarmıştı. Şimdi ise Google‘ un Short Videos adlı bir yeniliği devreye alıyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Yenilikle çok sayıda eğlenceli videoların keşfini içerikleri gizleme seçeneğiyşe ulaşacaksınız. Şu an için içerikler ne türde olacağı açıklanmadı. Lakin ortalıkta TikTok’ un uygulamasına benzer bir sistemle alakalı çalışmalar yapılıyor iddiaları dolaşıyor.

Sponsorlu reklam

TikTok’ a benzer bir yapıda videolar yayınlayacak Google’ un Android cihazlarda Google uygulamasında yer alan bu sekmeden testlere başladı. Google Discovery’ de yer alacak bu özellik kullanıcıların ilgisini çektiğinden başka uygulamalarda böyle bir projeye sıcak bakıyorlar. Google’ un bu yerde maçları, hava durumunu ve YouTube videolarına yer vermesinden dolayı belli bir ziyaretçi sayısına ulaşmıştı. Yeni özellikle daha iyi yerlere gelebilir.

Bu arada Trelle adlı uygulama gibi çok sayıda uygulamanın ilgi çekici yenilikler için çalışma yaptığı belirtiliyor. 

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bir diğer gelişme Amerika senatosunun Çinli çok sayıda uygulamayı yasaklama tasarısını onayladığı belirtiliyor. Bu da yakında başka bilinene veya bilinmeyen uygulamalarda yasaklanan uygulamalardan alıntılar görebiliriz.

Google Short Videos içerik gizleme ile geliyor

ETİKETLİ:
Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak