Google, Sizi Hisseden Akıllı Kilit Teknolojisini Test Ediyor!

blank

Google, Android cihazlar için yeni fonksiyonlar üzerinde çalışıyor ve bu sayede bazı güvenlik problemleri ortadan kalmış olacak.

teknik destek

Google, akıllı telefonlar için geliştirdiği işletim sistemi Android’in, güvenlik konusunda da akıllı bir çözüm sunması için bir sistem geliştiriyor. Bu sistem sayesinde, telefonunuzu veya tabletinizi bir yerde bıraktığınız anda otomatik olarak kilitlenecek ve vücudunuza teması halinde de otomatik olarak kilit açılacak.

Google’ın akselerometre üzerinde yaptığı değişiklikler ve kazandırdığı yeni özelliklerle oluşan, “On-body detection” olarak adlandırılan vücut algılama teknolojisi sayesinde cihazınız sizi hissederek otomatik olarak kilidini açıp kapatabilecek.

Ne yazıkki, bu teknoloji şimdilik sadece cihazın bir masada veya cebiniz gibi bir yerde, yani elinizde olmadığını algılama üzerine kurulu olduğu için, bir başka kişi tarafından alındığında da kilit otomatik olarak açılmış olacak. DNA algılama teknolojisini kullanmaması sebebiyle sizi teninizden algılaması da zaten mümkün değil.

Android-On-Body-Detection

Bu özellik şimdilik Google Play Services‘in son sürümünü ve Android 5.0 ve üstü versiyona sahip sınırlı sayıda cihazda test ediliyor ve henüz resmi ağızlardan ne zaman tüm kullanıcıların kullanımına açılacağına yönelik bir bilgi yok.

Ancak Google’ın güvenlik alanında doğru yolda olduğunu söylemek mümkün. Kim bilir, gelecekte cihazlarımız bizi DNA’mızdan da tanıyabilir.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!