Google Son Çeyrek Gelir Raporunu Açıkladı!

Andronova
By Andronova
1 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

Devlerin boy gösterisi yaptığı finansal raporlarının açıklandığı bu günlerde, bir başka dev olan Google‘ın finansal raporu yayınlandı ve yayınlandıktan birkaç saat içinde Google’ın piyasa değeri %1,44 yükseldi.

Sponsorlu reklam

Ekim-Aralık dönemindeki gelirini %15 arttıran Google’ın 2014’ün son çeyreğindeki toplam geliri 18.10 milyar dolar oldu. Her geçen an daha fazla Android cihazının satıldığı şu dönemde, kullanıcılar sürekli daha fazla Google servisini kullanıyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

2014 yılında reklamlara tıklama oranı %14 artarken, yayınlanan reklamların oranı %3 azalmış. Google aynı zamanda doların gücünü de olumsuz etkiledi. Google’ın 2014’ün son çeyreğindeki net kazancı 4.76 milyar dolar (hisse başına 6.91$) oldu. Bu rakam uzmanların 7.11$ tahmininin altında kalarak beklentilerin altında gerçekleşti. Google’ın şuandaki hisseleri 517.17$’dan satılıyor.

Sponsorlu reklam

Google’ın CFO’su Patrick Pichette, şirketin Nexus 6 talebini karşılamak için harcadıkları sermayenin son çeyreği olumsuz etkilediğini belirtti.

Son günlerde Android ve Cyanogen ile yaşadığı sorunun da uzun vadede kötü etki yapıp yapmayacağını hep birlikte göreceğiz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak