Google Son Çeyrek Gelir Raporunu Açıkladı!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Devlerin boy gösterisi yaptığı finansal raporlarının açıklandığı bu günlerde, bir başka dev olan Google‘ın finansal raporu yayınlandı ve yayınlandıktan birkaç saat içinde Google’ın piyasa değeri %1,44 yükseldi.

Andronova

Ekim-Aralık dönemindeki gelirini %15 arttıran Google’ın 2014’ün son çeyreğindeki toplam geliri 18.10 milyar dolar oldu. Her geçen an daha fazla Android cihazının satıldığı şu dönemde, kullanıcılar sürekli daha fazla Google servisini kullanıyor.

2014 yılında reklamlara tıklama oranı %14 artarken, yayınlanan reklamların oranı %3 azalmış. Google aynı zamanda doların gücünü de olumsuz etkiledi. Google’ın 2014’ün son çeyreğindeki net kazancı 4.76 milyar dolar (hisse başına 6.91$) oldu. Bu rakam uzmanların 7.11$ tahmininin altında kalarak beklentilerin altında gerçekleşti. Google’ın şuandaki hisseleri 517.17$’dan satılıyor.

Google’ın CFO’su Patrick Pichette, şirketin Nexus 6 talebini karşılamak için harcadıkları sermayenin son çeyreği olumsuz etkilediğini belirtti.

Son günlerde Android ve Cyanogen ile yaşadığı sorunun da uzun vadede kötü etki yapıp yapmayacağını hep birlikte göreceğiz.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın