Google Songza’yı Resmi Olarak Satın Aldı

Andronova
2 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

Kulaklıktan müzik dinlemek özellikle benim yaşımda olan kişiler için oldukça unutulmaz bir deneyim olmuştur yıllar içinde. Üniversitedeyken Sony Walkman’i olmayanın aşağılandığı bir dönemde herkes kulaklığını takıp kasetini ayarlayıp yoluna devam ediyordu. Çantası olan kız arkadaşlarımızçeşit çeşit kaset taşıyabilirken biz sadece tek bir kaset taşıyarak tarzımızı ortaya koyuyorduk.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Her nedendir bilinmez o dönemde hep Hard müzik dinlenir ve çevreye “bakın ben bunu dinliyorum” imajı çizilirdi; dinlenen müzikten zevk alınmasa da. Şimdi ise teknolojinin gelişmesi ve akıllı telefonların telefon özelliklerinin tüm özelliklerinden geri kaldığı bir dönemden geçiyoruz ve kase taşımadan da artık istediğimiz şarkıyı istediğimiz zaman en yüksek kalitede dinleyebiliyoruz.

Özellikle Apple ve Google müzik servislerine büyük önem vermektedir. Son dönemde müzik servisleri oyun servislerinin yanında biraz az kar getirmeye başlasa da çok büyük bir kullanıcı kesmi halen servislerden müzik dinlemeyi tercih etmektedir.

Ülkemizde tabiki korsan albüm indirmek bir meziyet ve bununla hava bile atmak mübah fakat tüm dünya genellikle ücretsiz müzik servisleri üzerinden şarkı dinlemeyi tercih ediyor ki dinlediği şarkıcı bu işten para kazanabilsin. Sırf bu yüzden Apple’ın Beats’i satın aldığı söylenirken Google’da buna karşı ünlü müzik servisi Songza’yı saın alığını duyurdu.

40 kişilik Songza çalışanının da Google’da çalışmaya başlayacağı ve ne yapıyorlarsa artık daha fazlasını Google için yapacakları belirtilirken yeni nesil mobil işletim sistemleri için müzik servislerinin önemi çok büyük bir yer teşkil etmeye başladı. Bakalım Google mı yoksa Apple mı bu savaşı  kazanacak?

Siz müzik dinlemek için neyi tercih ediyorsunuz?

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir