Google, stok Android Durum Çubuğunu Yeniden Tasarlıyor

Andronova
Andronova
1 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

Saatler önce Android 4.4.4 güncellemesini başlatarak OpenSSL güvenlik açıklarını çözüme kavuşturan Google bir sonraki Android sürümünde ya da kapsamlı bir güncelleme dağıtımında stok Android’de yer alan durum çubuğunda revizyona gidebilir. Önümüzdeki günlerde başlayacak Google I/O etkinliği ise işletim sisteminde yaşanacak değişimlerin sergilenmesi ya da en azından bazı kulis bilgilerinin elde edilmesi açısından önemli bir konferans olacak.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Reddit forumunda yayınlanan bazı görsellerde Google’ın stok Android durum çubuğunu yeniden tasarladığı görülüyor. İki farklı Nexus 5 görüntüsü yan yana getirildiğinde Google’ın durum çubuğu simgelerinde gerçekleştireceği değişim daha net ortaya çıkıyor. Android 4.4 ile beyaz renge bürünen durum çubuğu simgeleri bu defa yeniden biçimlendiriliyor. Wi-Fi ve batarya simgelerinin boyutlarında küçülme, şebeke simgesinde ise çubuklar arasındaki boşluk daha belirgin hale getiriliyor.

Ekran görüntüsündeki saatin 4.40 gösteriyor olması Google’ın durum çubuğu değişimini mevcut sürümde yapabileceğine dair bir ipucu olarak gösterilebilir.

Google’ın durum çubuğunun yanında sanal butonlarda da değişime gideceği yönünde haberler son dönemde ortaya çıkmış hatta yeni sanal butonlara ilişkin bazı görseller yayınlandı. Yeni durum çubuğu ve sanal buton değişimi kullanıcıları ne derece tatmin eder bilinmez ama birçok kişi Google’ın stok Android’de daha fazla özeleştirmeye imkan sunması gerekiyor noktasında birleşiyor.

techit-google-android-4-4-3-navigation-bar-compare

kaynak: Androidbeat

ETİKETLİ:
Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak