Google, Sürücüsüz Otomobiliyle Uber’e Rakip Olmayı Planlıyor!

Özel taksi hizmeti veren Uber isimli servisi duymayanınız kalmamıştır. Ancak bilmeyenleriniz için, girdiği ülkelerde taksicilerin ayaklanarak yol kesmelerine sebep olan, daha önce aynı zamanda Google‘dan da aldığı 258 milyon dolarlık yatırımıyla ve diğer aldığı yatırımlarla milyarlarca dolarlık değerlemeye ulaşan Almanya merkezli bir sistem.

Andronova

Telefonlarınıza yükleyeceğiniz uygulamasıyla bir çok kolaylık sağlayan yeni nesil taksi çağırma servisiyle istediğiniz seviyede (normal taksiden, limuzine kadar) farklı araç seçeneği sunulmakta.

Google ile bu zamana kadar araları çok iyi olan Uber’a karşı, Google’ın kısa süre içerisinde kendi sürücüsüz araçlarını da duyurmasının ardından Uber’e rakip “sürücüsüz taksi” servisini hayata geçireceği söyleniyor.

Hatta öyle ki Google bu servisini test etmeye başlamış ve bu durum da Uber’i ciddi derecede rahatsız etmiş bile. Aşağıda Google’ın sürücüsüz taksisinin görüntüsünü görebilirsiniz.

google-taxi

Peki ülkemizde sürücüsüz taksi sistemi kullanılabilir mi? Cevabı zaten kendiniz biliyorsunuz 🙂

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.