Google Titan Security Key nedir güvenlik anahtarı fiyatı?

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Google önemli bir cihaz geliştirdi. "Titan Security Key" adını verdiği güvenlik anahtarı ile kimlik avı gibi saldırıların önüne geçecek. Chrome, Dropbox ve Facebook desteklemekte. Güvenlik anahtarı nasıl kullanılır ve fiyatı?

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Google büyük bir atılım yaparak “Titan Security Key” adını verdiği güvenlik anahtarını çıkardı.

Google Titan Security Key nedir? Kimlik avı gibi saldırıların önüne geçmek için geliştirilen cihaz fiziksel bir kalkan oldu. Yeni güvenlik anahtarıyla büyük güvenlik önemleri alınmış olacak.

Google Titan Security Key kullanımı: Fiziksel bir koruma sağlayan ürün, iki faktörlü doğrulamanın yanı sıra Bluetooth ve USB versiyonuda bulunmakta. Anahtar kullanan kullanıcıların verileri güvenlik altında olacak. Sistemde anahtar kullanıldığında bir kereliğine doğrulamadan geçilecek. Daha sonrasında artık güvenlik doğrulaması yapılamayacak.

Google güvenlik anahtarı

“Titan Security Key” desteklediği Facebook, Dropbox, Chrome ve Github dışındaki diğer bazı tarayıcılar desteklamiyor. Tabi şu an için…

Önemli bir not! Cihaz şimdilik sadece Cloud müşterilerinin erişimine açıldı. Yakın bir zamanda Google Store’ de yerini alacağı açıklandı. Bakalım Türkiye kullanıcıları için nasıl bir değişim gösterecek!

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Google’ nin ürün yöneticilerinden Lin, özellikle bulut yöneticilerinin güvenlik anahtarı gibi yüksek güvenliğin önem arz ettiğini belirtti. Lin, fiziksel anahtara sahip olan kullanıcılar hesaplarının tam koruma altında olduğunu da ekledi. 

Google’ nin “Titan Security Key” anahtarı önemli bir güvenlik önlemi ile karşımıza çıkacak. Kimlik avının önüne geçmek için şimdilik önemli bir çalışma.

Kimlik avı tehlikesinde yaklaşık 85 bin çalışan bulunuyor. Bu ürünle artık sistemler daha güvenli çalışma ortamına sahip olacak. Anahtarı kullananlar artık her hangi bir siteye girdiklerinde veya sisteme girdiklerinde parola girmeden işlem yapabilecekler. Tabi istenilirse ek güvenlik seçenekleri de kullanılabilir. 

Google Titan Security Key nedir güvenlik anahtarı fiyatı?

Google Titan Security key fiyatı belli mi?

Google Titan Security key fiyatı henüz resmi olarak açıklanmadı. Ama tahmini olarak söylentilere göre 20 ile 25 dolar arası olması bekleniyor. Bakalım Google Store’ de Türkiye fiyatı ne kadar olacak?

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir