Google, TouchWiz Arayüzü İçin Samsung’a Yardım Edebilir

Andronova
Yazar Andronova 1 Minimum Okuma

Google’ın, akıllı telefon pazarının liderlerinden olan Güney Koreli teknoloji devi Samsung’a, TouchWiz arayüzü optimizasyonu için yardım edeceği söyleniyor.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Android işletim sistemi için OEM üreticiler tarafından hazırlanan kendi arayüzleri arasında, Samsung’un tüm Android akıllı telefon ve tablet pc’lerinde kullandığı popüler TouchWiz arayüzüne yönelik, kısa süre önce bazı Google çalışanları tarafından Samsung’a güvenlik açıklarının olduğu bilgisi iletilmiş ve ardından Samsung, gerekli güncellemeleri kısa süre içerisinde yapacağını duyurmuştu.

Son söylentilere göre Google’ın, ToucWiz arayüzünün daha stabil ve hızlı çalışmasına yönelik, Samsung’a destek olacağı bilgisi internette yayılmaya başladı bile.

touchwiz arayüzü goruntu1

Samsung’un 2014 yılında geliştirmeye başladığı yeni Magazine UX arayüzünden sonra Google, kullanıcıların Android deneyimi konusunda memnuniyetsizlik yaşayabileceğini düşünerek bazı endişelere kapılmıştı.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

magazine-ux-arayuzu-goruntu2

Android arayüzlerinin, gerek hız performansı olsun, gerek ise güncelleme konusunda üreticilerin elini çabuk tutması konusunda oldukça önemli bir etken olduğu bir gerçek. Bu açıdan bakıldığında, Google’ın da Android işletim sistemini geliştiren firma olduğu düşünülürse, Samsung’a arayüz konusunda destek vermesi oldukça mantıklı ve doğru bir karar olacaktır.

Özellikle Materyal Tasarım arayüzünden sonra ciddi bir değişim yaşayan Android’in, OEM cihazlardaki arayüzlerde de orijinale yakın bir tasarım sunması, hem kullanıcıların memnuniyetini, hem de farklılıkların oluşturabileceği problemlerin önüne geçecektir.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir