Google Translate Görsel Çeviriye Türkçe Desteği Geldi!

Andronova
Yazar Andronova 1 Minimum Okuma

Google Çeviri (Google Translate) uygulamasına gelen son güncellemeyle birlikte görsel çeviri özelliğine Türkçe desteği de eklendi. Böylelikle desteklenen dillerin sayısı 7’den 27’ye çıkmış oldu.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Yeni güncelleme ile Google Çeviri uygulamasında artık yazılı ve görsel metinler cep telefonu ekranında anında Türkçe olarak görüntülenebiliyor. Türkçe’ye çevrilmek istenen yazılı metnin üzerine telefon kamerası doğrultarak Türkçe görüntülenmesi sağlanıyor.

Görsel çeviri yapmak için Google Çeviri uygulamasına girilerek , İngilizce -> Türkçe dili seçilip kamera düğmesine basılıyor ve metnin üzerine tutuluyor, böylece Türkçe karşılığı anında ekranda görülüyor.

google-translate-gorsel-ceviri

Google Çeviri uygulamasını kullanmak için internet veya mobil şebeke bağlantısı da gerekmiyor. Çevrim dışı kullanmak için yaklaşık 2 MB boyutunda olan dil paketlerinin (istenilen) önceden yüklenmesi yeterli.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Anında görsel çeviriye ek olarak uygulamanın sesli konuşma modu da 32 dil arasında gerçek zamanlı sesli çeviri yapacak şekilde geliştirildi.

Google görsel çeviri güncellemesi birkaç gün içinde hem Android hem de iOS platformlarında sunulacak.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir