Google’ un Bard Sohbet Robotu, ChatGPT’ den İyi Olacak

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

Google’ un Bard Sohbet Robotu, ChatGPT’ den daha iyi olabilir. Google CEO’ sunun iddialarına göre, Bing ve ChatGPT’ dan daha etkili olacak.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Bard, Google tarafından geliştirilen yapay zeka sohbet robotu. Google Bard, kullanıcılara, farklı dillerdeki metinleri hızlı ve doğru bir şekilde çevirme imkanı sunar. Google Translate’e benzer şekilde çalışan bu yapay zeka, mevcut dil çeviri araçlarına göre daha doğru çeviriler sunmayı hedefler.

Google, Bard adını verdiği sohbet robotunu yakın zamanda tanıtmıştı. İlk etapta beklentileri karşılamayan Bard, Google tarafından geliştirilmeye devam ediliyor ve önemli aşamalar kaydedildiği belirtiliyor. Yapılan geliştirmelerle birlikte Bard’ın çok yakında önemli özelliklere sahip olması bekleniyor.

Google, yaptığı çalışmalarla birlikte kullanıcıların yakın zamanda Bard ile tıpkı ChatGPT’de olduğu gibi sohbet edebileceğini duyurdu. Şirketin CEO’su Sundar Pichai, yaptığı bir röportajda bu gelişmeyi doğrulayarak, ekiplerin önemli aşamalar kaydettiğini ifade etti.

Geçtiğimiz günlerde tanıtılan Bard isimli sohbet robotu, Google tarafından geliştirilmeye devam ediliyor. Google CEO’su Sundar Pichai, yapılan geliştirmelerin önemli aşama kaydettiğini ve Bard’ın çok yakın zamanda önemli özellikler kazanacağını söylüyor. Kullanıcıların ChatGPT gibi Bard ile de sohbet edebileceğini belirten Pichai, Google’ın arama motoru pazarında yüzde 93’ünden fazlasına sahip olduğunu ve bu sayede Bing ve ChatGPT’ den daha etkili olacaklarını iddia ediyor. Pichai, yapay zeka dil modelleri içinde gelişimi konusunda umutlu olduğunu belirterek, Bard’ ın yakın zamanda kullanıcıların kullanımına açılacağını sözlerine ekliyor.

Google un Bard Sohbet Robotu 2
Google’ un Bard Sohbet Robotu

Google Bard Nasıl Çalışır?

Google Bard, birçok dil çifti arasındaki çevirileri gerçekleştirmek için derin öğrenme tekniklerini kullanır. Bu teknikler, büyük miktarda veri setleriyle beslenerek eğitilirler ve böylece doğru ve akıcı çeviriler yapabilirler.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Google Bard, çeviri yapmak için makine çevirisi kullanır. Bu yöntem, kelime kelime çeviri yapmak yerine tam bir cümlenin veya paragrafın bütününü ele alarak daha doğru çeviriler sunmayı hedefler. Ayrıca, kullanıcıların doğru bir şekilde anlaşılabilecek bir dilden yazmalarını sağlamak için, düzeltme önerileri de sunar.

Google Bard Hangi Dillere Destek Veriyor?

Google Bard, birçok farklı dil çifti arasındaki çevirileri gerçekleştirebilir. Şu anda, Google Bard’ın desteklediği diller arasında İngilizce, Korece, Almanca, İtalyanca, İspanyolca, Rusça, Fransızca, Japonca, Portekizce ve yakında Türkçe gibi diller yer alacak. Bu dillere ek olarak, Google Bard’ın desteklediği dil çiftleri de sürekli olarak güncellenmektedir.

Google Bard, dil çevirisi yapmak isteyenler için oldukça yararlı bir araçtır. Google Bard, derin öğrenme teknikleriyle çalışır ve doğru ve akıcı çeviriler sunmayı hedefler. Birçok dili destekleyen Google Bard, farklı ülkelerden insanların birbirleriyle daha kolay iletişim kurmasına yardımcı olabilir.

Sonraki: ChatGPT Chat Openai uygulama hatası

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir