Google ve bazı sitelere giremiyorum

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

Facebook, Twitter, Youtube ve Google gibi sosyal medya siteleri dünyada ve ülkemizde en çok kullanılan web siteleridir. Burada ismini yayınladığımız sosyal medya sitelerinin her birinin ayrı ayrı milyonlarla tabir edilen kullanıcıları bulunmaktadır. Bundan dolayı yaşanan sorunlarda bundan dolayı aynı oranda bulunmaktadır.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Peki bu sitelerde sorun yaşadığımızda veya giremediğimizde nasıl yol izleyerek sebebini öğrenebiliriz. İlk önce şunu belirtelim bazen bu firmalaşmış web siteleri bazı ülkelerde yayın politikalarından dolayı bazı sorunlar yaşamaktadırlar. Bu sorunlarda genellikle ülkeler haklıdır diyebiliriz. Çünkü bu sistem üzerinden ciddi rakamlarla paralar kazanan bu firmaların ülkelerin bir çoğunda iletişim büroları bulunmamaktadır. Bundan dolayı herhangi bir sıkıntıda veya o ülkenin kanunlarına aykırı paylaşımlarda bir muhatap büro ülkede bulunamadığından dolayım erişim engeli uygulanmaktadır. Bu sebepten dolayı eğer ülke kanunlarına aykırı bir paylaşım yapıldığından dolayı erişim engeli bulunuyorsa bunu BTK kurumunun resmi web sitesinden sorgulayabilirsiniz. Ayrıca Facebook, Twitter, Youtube ve Google  gibi sosyal medya araçları hakkında yapılan şikayet ve süreçleri de bu sitede yayınlanmaktadır. BTK kurumunun direkt olarak sorgulama yapabileceğiniz url sini yayınlayalım.  internet.btk.gov.tr

Facebook, Twitter, Youtube ve Google sitelerine giremiyorum

Yukarıdaki sorgulamada eğer herhangi bir sorun bulunmuyorsa ülkenin resmi kanalları tarafından herhangi bir erişim engeli bulunmuyorsa yapmanızı gereken ilgili siteden yardım almanızdır. Çünkü erişim engeli bulunmayan bu sitelere giriş sorunu büyük bir ihtimalle kendilerinden kaynaklanmaktadır. Tabi ki burada şunu da belirtelim internet bağlantınızda herhangi bir sorun olmadığını düşünerek bunu belirtiyoruz. Şimdi bu sitelerde ayrı ayrı ulaşabileceğiniz iletişim bilgilerini yayınlayacağız.

  • İlk olarak bu siteler içerisinde önde yer alan Facebook ile başlayalım. Facebook sitesinde kişiler arkadaşlarına özel veya herkese açık paylaşımlarda bulunabilirler. Bundan dolayı bu paylaşımlara ulaşmada veya yayınlama herhangi bir sorun yaşadığınızda facebook.com/help adresine girerek sorununuzu facebook yetkililerine bildirebilirsiniz.
  • Güvenli VPN programı veya DNS adresleri ile giriş yapmaya çalışabilirsiniz.
  • İkinci olarak ise Twitter sitesine geçelim. bu sosyal medya sitesinde genellikle yazıların paylaşıldığı son dönemlerde canlı yayın özelliği ile de kullanılmaya başlanılan sitede herhangi bir sorun yaşadığınızda üyelik paylaşım vb durumlarda https://support.twitter.com/ adresinden destek alabilirsiniz.
  • Sırada video paylaşım sitesi olan ve video paylaşanların aynı zamanda para kazandıkları bir sosyal medya sitesi youtube den bahsedeceğiz. Youtube’de herhangi bir video paylaşımında ve siteye girememede sorun yaşadığınızda ise support.google.com/youtube adresinden yetkililere ulaşarak sorunlarınızı aktarabilirsiniz.
  • Son olarak ise Google dan bahsedeceğiz. Aslında google dediğimizde bir açıklama yapmaya gerek yoktur. Çünkü ülkemizde ve dünyada en çok kullanılan arama motoru sitesidir. Google  ile ilgili herhangi bir sorun yaşadığınızda ise https://support.google.com/ adresinden yetkililere ulaşabilirsiniz. Teknoloji haberleri!
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir