Google ve LG, Android İşletim Sistemli Akıllı Saatler

Andronova
Andronova
1 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

Google ve LG, Android İşletim Sistemli Akıllı Saatler Geliştiriyor!

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Google Glass devriminden sonra farklı bir giyilebilir aksesuar üzerinden ar-ge çalışmaları sürdüren Google, Financal Times raporlarına göre akıllı bir saat üzerinde çalışıyor. Apple ve Samsung cephesinde de benzer çözüler üzerinde çalışmalar yürütüldüğü son gelen haberler arasında.

Benzer bir çalışmanın Google cephesinde yürütülüyor olması sürpriz olmasa gerek. Financal Times’ın sunduğu raporun detaylarında saatin, akıllı telefon ile uyum içerisinde olacağı ve yaz onu itibariyle X Phone serisi kapsamında tanıtılması beklenen telefonlar ile sıkı bir entegrasyon içerisinde olacak. Yukarı doğru açılır şekilde bir ekran ve dokunmatik kullanıcı arayüzünün eşlik etmesi beklenen akıllı saatin mayıs ayında düzenlenecek Google I/O etkinliğinde görücüye çıkması bekleniyor.

2013 yılı içerisinde Android işletim sistemi ile çalışan akıllı bir saat LG tarafından tanıtılabilir. Güney Koreli üreticinin bu alanda daha önce, GD910 isimli GSM özelliği olan bir saat denemesi olmuştu. Ülkemizde de satışa sunulan söz konusu ürün kullanıcı cephesinden istenilen ilgiyi görememişti. Korea Times cephesinden gelen iddialara baktığımızda, Güney Koreli üreticinin akıllı bir saatin yanı sıra Google Glass’a benzer bir ürün çalışması sergiliyor.

media 16973

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

2013 yılında resmiyet kazanması muhtemel akıllı saat, Android’in yanı sıra Firefox OS ile çalışabilir. Bu defaki üründe GSM özelliğinden ziyade akıllı telefon ile senkronize olabilen ve telefon ya da tabletin uzaktan kontrolüne imkân sunan bir saatten söz ediliyor.

Teknoloji dünyasında telefon ve tablet furyasının hâkim olduğu şu günlerde, 2013 yılı ile birlikte akıllı saat ve gözlükleri daha fazla görmeye başlayacağız.

ETİKETLİ:
Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak