Android’te Neler Oluyor? Samsung’tan Sonra Google ve LG de Her Ay Güncelleme Yapacağını Duyurdu!

media 12873

Android işletim sisteminde önemli gelişmeler yaşanıyor. Hatırlarsanız dün sizlerle paylaştığımız haberimizde, Samsung‘un artık her ay güvenlik güncellemesi yayınlayacağından bahsetmiştik.

Andronova

Son dönemde ortaya çıkan ve 850 milyon Android cihazını etkileyen MMS (Stagefright) güvenlik açığından sonra, Andorid‘te ciddi değişimler gerçekleşiyor. Şimdi de Google, Nexus modelleri ve LG Android cihazları için her ay güvenlik güncellemelerini yayınlayacağını duyurdu.

android-guvenlik-acigi

MMS güvenlik açığı konusunda “Android MMS (Stagefright) Güvenlik Açığı Nedir ve Nasıl Korunulur?” başlıklı haberimizi okumanızı tavsiye ederiz.

Atılan bu adımlar sayesinde, Android işletim sisteminin sürekli güvenlik açıklarının kapatılması ve güvensizlik algısının değiştirilmesi hedeflenirken, diğer taraftan, ileriye yönelik Android versiyon güncelleme sorununun da ortadan kaldırılmasının önü açılıyor.

Ayrıca önümüzdeki günlerde diğer üreticilerin de benzer açıklamalarla her ay güncelleme yayınlayacağını duyurması bekleniyor.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın