Google ve Verizon Aralarında Patent Anlaşması İmzaladı!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Android mükemmel bir mobil işletim sistemi. Ancak bu günlerine gelene kadar bir çok problem, patent davaları gördü. Bir çok firma Android üreticilerini patent ihlali sebebiyle dava etti.

Andronova

Google, bunlarla savaşmak için 12,5 milyar dolar karşılığında Motorola’yı ve beraberinde 10.000 civarı patenti satın aldı ve bu patentleri Android üreticileriyle paylaşarak onları güçlendirdi ve Motorola’yı Lenovo’ya satarken de bu patentlerin hepsini korudu. Google, bunun yanı sıra bir çok firma ile de anlaşma yaparak patent davalarına karşı gücünü arttırdı ve bu patent gücüyle patent avcılarının kazanma şansını azalttı. Son olarak Verizon ile anlaşan Google, artık davalardan birlikte kazanç sağlayacaklar.

Utandırıcı bir durum gibi görünsede, bu ticaretin olmazsa olmazlarından. Firmaların zor durumlar için ortak hareket ederek anlaşması, birbirleriyle savaşmasından çok daha kazançlı olacaktır.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.