Google, ‘Yeni Nexus 7’ Olarak İsimlendirilen Tabletinde 8 Milyon Satış Hedefliyor

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Digitimes cephesinden gelen bir rapora göre Google ve Tayvanlı tedarikçiler Yeni Nexus 7’nin satışıyla ilgili görüş ayrılığında. Şu ana dek elde eden raporların büyük bölümünde tabletin temmuz sonu ya da ağustos başında satışa sunulacağı iddia edildi. Zaten Digitimes da Android 4.3 sürümüne sahip ilk cihaz olması beklenen Yeni Nexus 7’nin temmuz sonu itibariyle resmiyet kazanacağı yönünde güçlü iddialar ortaya koyuyor.

teknik destek

Rapora göre Google’ın 8 milyonluk satış rakamı beklentisi iyimser bir rakam ve Android tarafında bütçe dostu tabletlerin fazlasıyla yer alıyor olması, tabletin söz konusu rakama ulaşmasını zorlaştırabilir. HP, Acer, Lenovo ve Asus halihazırda Android tarafına sundukları bütçe dostu tabletlerde kayda değer satışlar gerçekleştiriyor. Üstelik tabletler Nexus 7’den daha ucuz bir fiyata sahip. Ancak Yeni Nexus 7 için öngörülen teknik özellikler ve tabletin selefi ile benzer bir fiyata sahip olması, satış rakamlarına olumlu yansıyacaktır.

Tedarik zinciri kaynaklarından alınan bilgilere göre tablette 7-inç boyutunda 1920 x 1200p çözünürlüklü IPS yapısına sahip bir ekran yer alacak. Frekans hızı henüz netleşmese de dört çekirdekli Snapdragon 600 işlemcisi, Adreno 320 grafik birimi ve 2GB RAM tabletin güç birimini oluşturacak. Yeni Nexus 7’de bu defa arka kameraya yer verilmesi beklenirken, kamera çözünürlüğünün ise 5MP olması bekleniyor. Ayrıca tablette 1.2MP ön kamera ve 3.950mAh kapasiteli batarya yer alacak.

Sunulan raporda fiyatlandırma noktasında da bazı detaylar aktarılıyor. Tabletin Wi-Fi versiyonu depolama kapasitesine göre 199 ve 249 dolarlık fiyatlara sahip olacak.

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!