Google, Yeni Nexus’u (Nexus 5) Android 4.4 KitKat Videosunda Gösterdi mi?

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Google-LG ortaklığı neticesinde oluşturulan Nexus 4, Nexus cihazlara olan ilgisizliği kırmış ve yapılan kayda değer satışlar neticesinde her iki üretici de yapılan ortaklıktan bir hayli memnun kalmıştı. Hatta bu memnuniyetin devamı birçok kaynağın dile getirdiği üzere bir sonraki Nexus telefonda da devam edecek.

teknik destek

Ekim sonu ya da kasım başında Android’in yeni sürümü 4.4 KitKat ile resmiyet kazanması beklenen Nexus 5’e dair bazı teknik özellikler yazıldı çizildi ancak şu ana dek herhangi bir görsel sızdırılmadı. Google’ın Android 4.4 KitKat için yayınladığı video ise bu noktada bizlere bazı ipuçları verebilir.

Alt bölümde yer alan videoda Android 4.4 KitKat için hazırlanan maskotun açılışında bu anı yakalamak isteyen birçok Google çalışanı görüyoruz. Videonun 38. saniyesinde dikkat çeken bir Nexus cihazı ise hemen yanında yer alan Nexus 4’ten tasarım anlamında farklılıklar sunuyor.

İlk dikkat çeken detay Nexus logosunun Yeni Nexus 7’de olduğu gibi yatay konumda olması. Ayrıca yeni Nexus telefonun ekran boyutu itibariyle de Nexus 4’ten daha büyük olduğu net şekilde görülüyor. Nexus 4’ün arka bölümünde cam kullanan Google’ın Yeni Nexus 7 ile birlikte tasarım dilini de bir noktada birleştirmeyi hedefliyor olabilir, zira videoda beliren esrarengiz Nexus cihaz da tıpkı 2013 model Nexus 7’de olduğu gibi mat plastikten oluşuyor. Ayrıca kamera lensinin Nexus 4’ten daha büyük alan kapladığını da belirtelim.

Nexus 5’in LG tarafından oluşturulması bekleniyor. Konuya ilişkin gelişmeler yaşandıkça aktarmaya devam edeceğiz. Videoya aşağıdan göz atabilirsiniz.

iuFMQ3b1hgw” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

ilgili>> AndroidandMe

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!