Google Yeni Tweet’inde Nexus 6’yı mı Gösterdi?

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Google‘ın bu yıl Nexus cihaz tanıtımında nasıl bir yol izleyeceği şu an için bilinmiyor. Mobil dünyasının güvenilir kaynaklarından olan @evleaks’in Nexus projesinin rafa kalktığı şeklindeki açıklamaları ve pek çok kaynakta Android Silver projesi hakkında detayların yayınlaması, bir taraftan da yeni Nexus cihazlara ilişkin bilgilerin gelmesi şu an için kafaların yeterince karışmasına yetmiştir.

teknik destek

Yaşanan yeni gelişme Google’ın bundan sonraki süreçte duyuracağı yeni Nexus akıllı telefona ilişkin. Google’ın Android’in resmi Twitter hesabından attığı bir tweet bilinmeyen bir telefonu gün yüzüne çıkardı. Google Arama’nın yeni bir özelliğinin vurgulandığı paylaşımda Nexus 5 ya da diğer Nexus cihazlar yerine, farklı bir tasarım sunan telefon kullanılması kafaları karıştırmaya yetti.

Yayınlanan fotoğrafın Moto X+1 olma ihtimali de değerlendirilebilir. Motorola Mobile her ne kadar Lenovo bünyesinde çalışmalarını yürütüyor olsa da, hala bazı birimleri Google’a bağlı çalışmaktadır. Dolayısıyla Google’ın Motorola’nın yeni telefonuna ilişkin ön bilgiler sunması muhtemel görünüyor.

Tasarım hatları itibariyle önceki Nexus akıllı telefonlardan sıyrılan cihaz ilk bakışta HTC‘nin One modelini anımsatmadı değil. Uzun bir süredir HTC ile Nexus cihaz üretmeyen Google’ın Nexus 8 tablet modeli için işbirliği yaptığı gelen haberler arasında. İkili bu işbirliğini neden yeni bir telefonda ilerletmesin ki?

Bütçe dostu Nexus akıllı telefon, Android Silver projesi kapsamında en az 5 telefonun stok Android’le tanıtılması ve Nexus 6 iddiaları bir süre daha gündemdeki sıcaklığını korumaya devam edecek gibi görünüyor. 25 Haziran’da başlayacak Google I/O etkinliğinde ise bazı bilgilerin netlik kazanması bekleniyor.

1

kaynak: gsmarena

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!