Google, YouTube Android Uygulamasında 1080p Video İzleme Kalitesini Test Ediyor

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

dağıtıma sunulan güncellemeyle birlikte 5.7.36 numaralı sürüme yükseltilirken, güncelleme içeriğindeki en önemli yenilik ise 144p ve 720p çözünürlük arasında video izleme kalitesinin artık belirlenebilmesi oldu. Ağ bağlantı hızının da göz önüne alınmasıyla otomatik izleme modunun yer verildiği seçenekler arasında 240p ve 360p çözünürlük de yer alıyor.

Mobil cihazlarda Full HD ve WQHD (2560 x 1600 piksel) çözünürlükte cihazlar her geçen gün artarken, Google‘ın video izleme kalitesinin maksimum 720p’de sunması pek çok kullanıcıyı tatmin etmedi ancak, Google görünüşe bakılırsa YouTube’un Android uygulaması için 1080p video izleme kalitesini test ediyor.

Bazı kullanıcılar kendi cihazlarında video uygulamasının 1080p video izleme seçeneğinin de var olduğunu aktarırken, ilgili görselleri de sosyal medya üzerinden paylaştı. Google henüz resmi olarak Full HD izleme formatını uygulamaya içerisinde sunmadı fakat  test sürecinde olan 1080p çözünürlüğün yakın zamanda YouTube Android uygulamasında yer alması bekleniyor.

Eğer siz de kendi cihazınızda 1080p seçeneğini görürseniz bunu yorumlar bölümünden lütfen belirtin.

YouTube-1080p-Android-640x360

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!