Google, Youtube İçin Materyal Tasarım Güncellemesini indir

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Google, Youtube İçin Materyal Tasarım Güncellemesini Yayınladı, Hangouts İçin İse Yolda! [APK İndir]

teknik destek

Yeni Android 5.0 Lollipop‘un çıkmasıyla birlikte hepimizin artık aşina olduğu Materyal Tasarım ve uygulamaların materyal tasarıma göre güncellemelerine, bir başka değişle “materyalleştirilmelerine” yeni bir tanesi daha eklendi. Google, popüler video servisi Youtube’un uygulamasını materyalleştirdi ve mesajlaşma uygulaması Hangouts için ise ön çalışmaları yayınlandı.

Yeni Youtube uygulaması, yuvarlak kullanıcı resmi (avatar), kırmızıya bürünmüş genel hatlar ve bildirim çubuğu, Lollipop’un Palette API renk şemalarıyla kanallar gibi farklı bölümlerin kendine has renklere bürünmesi ve tabi ki Youtube 6.0 ile birlikte uygulama ikonunun da değişmesinin yanı sıra daha bir çok yenileşmeye kavuştu. Yeni güncelleme beraberinde daha fazla gelişmiş arama filtreleme seçeneklerini de getiriyor.

Google, Youtube İçin Materyal Tasarım Güncellemesini indir

youtube-material-1

Materyal Tasarım güncellemesini alan Youtube 6.0 versiyonunun cihazınıza gelmesini beklemeden Apk dosyasını indirmek için BURAYA tıklayınız.

youtube-material-2

youtube-material-3

Bir diğer materyal güncellemesi haberi ise, Google’ın popüler mesajlaşma uygulaması Hongouts için. İlk çıktığında bir çok sorunları da beraberinde getiren Hangouts, aynı zamanda kullanıcıların Gtalk’tan sonra alışamama problemiyle de karşı karşıya kaldı. Neredeyse her gün güncelleme aldığı o sıkıntılı dönemi geride bırakan Hangouts, bir süre önce aldığı son güncellemelerle birlikte artık gayet stabil olarak  olarak çalışıyor. Google, buna istinaden artık Hangouts’un da materyalleştirilmesine kadar verdi. Aşağıda eski logo (solda) ve yeni logo (sağda) görünmekte.

hangouts-material

Sızdırılan ön materyal entegrasyon çalışma görüntülerine göre, çoğunlukla paletlerde renk değişikliğine uğradığı görülen Hangouts, bunun dışında ufak tefek arayüz güncellemeleri almış. Henüz son aşamasına ait olmayan bu sızıntılar, elbette son haliyle çok daha geliştirilecek ve Hangouts’a yeni özellikler de eklenecektir.

hangouts-material-1

hangouts-material-2

Kaynak: androidcentral

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir