Google’dan “Güvenilir Ses” Akıllı Ekran Kilidi Özelliği Geliyor

blank

Akıllı telefonların kullanım oranı arttıkça, onlar üzerinden daha çok işimizi yapar hale geldi ve akıllı telefonlarımızın hayatımızdaki önemi de bu doğrultuda artmaya devam ediyor.

teknik destek

Firmalar belirli güvenlik önlemleri alarak biz kullanıcıları korumaya çalışıyorlar. Bu güvenlik önlemlerinden biri de ekran kilidi özelliği. Akıllı telefonların şifre, şekil, yüz algılama, parmak izi okuma gibi sundukları telefon ve ekran kilidi özelliklerine şimdi bir yenisi daha ekleniyor.

Google, Android telefonları için “Trusted Voice” isimli yani Güvenilir Ses akıllı ekran kilidi özelliğini kullanıma açıyor.

google-trusted-voice

Google Play Services 7.0 ile birlikte Android’e eklenen bu özellik sayesinde, ülkemiz firmalarında karşılaştığımıza benzer şekilde, “Google beni sesimden tanır” gibi bir özelliğe sahip olacağız. Bu özellikle telefonumuz sesimizi tanıyacak ve ekran kilidi bu tanıma sonrasında açılabilecek.

Gelecekte göz retina taraması ve hatta belki DNA taramasıyla açılacağını tahmin ettiğimiz akıllı cihazlarımızın, bizim güvenliğimizi koruma altına alması önemli.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!