Google’dan Kavga Çıkartacak Açıklamalar!

Andronova
1 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

Google, Apple, Microsoft, Samsung sürekli olarak birbirleriyle her şekilde rekabet edebilen firmalardır. Son dönemde artan ironik göndermeli videolar hem eğlenceli hemde firmaları neler yapabildiklerini yada diğerlerinin neler yapamadıklarını bizlere göstermektedir. Bu rekabet belli bir dozda kaldığı sürece eğlenceli olsa da kullanıcıların kutuplaşmasına da sebep olmaktadır.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bizde sizlerle bir haber paylaştığımızda Apple kullananların farklı yorumlarına; Android kullanıcılarının da farklı yorumlarıyla karşı karşıya kalmaktayız. Apple’ın 2 – 6 Haziran tarihileri arasında düzenlediği Geliştiriciler Konferansında Google’a çeşitli göndermelerde bulunulmuştu.

Bunların en acımasızını ise Apple CEO’su Tim Cook yapmıştı. Tim Cook Android işletim sistemi için “Android zararlı yazılım pazarına hakim bir işletim sistemidir” demesi oldukça dikkat çekici bir durumdu. Bu ağır itham belki Microsoft için söylenebilir ama Android için bu eleştirinin ağır olduğunu birçok kişi dile getirmişti.

Bunun ardından gözler Google tarafına çevrildi ve beklenen  cevap Google’ın Android şefi Sundar Pichai’den geldi. Pichai yaptığı sunumda Android’in gelişim sürecini anlatan bir slayt paylaştı ve şunu belirtti. iOS 8 ile gelen özellikleri 2008 yılından beri kullanıcılarımıza sunduğumuz için gururluyuz; gerisi oldukça önemsiz değil mi diye sordu.  İşte Google’ın Android şefi Sundar Pichai’nin sunduğu o slayt

android_jab_apple-1024x553

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

ETİKETLİ:
Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir