Google’dan Sundar Pichai Apple İle Arama İşbirliğine Yönelik Açıklalar Yaptı!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Google‘ın Apple ile 2010 yılında aralarında imzaladığı Google Search’ün Apple ürünlerindeki standart arama motoru olarak yer almasına yönelik sözleşmenin bitmesine az kaldı.

Bunun yanı sıra, Apple seçenekler üzerinde düşündüğünü belirmiş ve Yahoo’nun CEO’su Marissa Mayer ise Yahoo’nun Apple ürünlerinde standart arama motoru olmasına yönelik herhangi bir sakınca olmadığını söyledi. Microsoft’un bile bu konuda Apple’ın kapısını çaldığı biliniyor.

Ancak Sundar Pichai ile Forbes’in gerçekleştirdiği görüşmede, Pichai’nin bu gelişmelerden dolayı hiç endişeli olduğu gözlenmedi. Gerçek şu ki, o şuanda Google’ın insanların ihtiyacı olan bir ürün olmasına odaklanmış durumda. Öyle ki, Apple ile aranızdaki standart arama motoru sözleşmesinin bitmesinden endişelenmiyor musunuz sorusuna cevaben, “bazı bölgeler vardır ki, Apple ile hep birlikte çalıştık. Biz uzun süreli arama ortağı olduk. YouTube gibi alanlarda beraber yakından çalışıyoruz. Arama motoruna baktığımda değişimin “biz kullanıcıların ihtiyacı olan şeylerimi yapıyoruz” noktasında geldiğini görüyorum. Eğer biz kullanıcıların kullanmak için ihtiyaç duyduğu şeyleri yapıyorsak ve bunun için bir çok değer katıyorsak, ben aramanın iOS’ta iyi çalışıp çalışmadığını düşünürüm. Biz uzun vadeli arama ortağı olarak Apple ile birlikte çalışıyoruz ve bunu görmek gerekir.” dedi.

Sundar Pichai kendisine yöneltilen, “Apple’ın pazar payından almasından dolayı Samsung’un bazı zorluklar yaşadığına yönelik bir algı oluştu. Bunu rakamlarda görüyor musunuz?” şeklindeki bir başka soruya cevaben, “Pazar payını değerlendirmek zor. Burada çok fazla ses var. Birşeylerin küresel olarak yüksek seviyeli olduğunu sağlıklı olarak görebilmek neye dayalı. Apple’ın iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’u gayet basarılı bir şekilde yaptığı bariz, ama biz zaten bunu bekliyorduk. Biz seviyenin yükseltileceğini biliyorduk. Benim için, milyar cihazın satılmasındaki ivmeye bakarak, hatta Android genelindeki insanların yüksek sadakat oranlarıyla söyleyebilirim ki burada endişe edilecek bir şey görmüyorum. Buradaki esas hikaye büyüyen pasta ve bu hepimizi iyi yapıyor.” dedi.

Nitekim Google ve Apple alanındaki iki büyük lider ve kısa sürede beraber yürüttükleri işbirliklerinde herhangi bir değişim beklenmiyor.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir