Google+’ın 4.0 Sürümü Snapseed ve Hangouts Desteği

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Google+’ın 4.0 Sürümü Snapseed ve Hangouts Desteği ile Play Store’daki Yerini Aldı 

teknik destek

Google I/O etkinliğinin yenilikleri arasında yer alan Google+ 4.0 bugün itibariyle Play Store’da Android kullanıcılar için indirebilir hale getirildi. Arama motoru devi, son dönemde bir hayli ilerleme kaydettiği sosyal ağ platformunu adeta yeniden tasarladı desek yeridir. Tasarım ve derinliğin ön plana çıktığı arayüzde basit ve kullanıcı dostu bir yapı benimseniyor.

Akıllı telefon uygulaması, tıpkı masaüstü versiyonda olduğu gibi dinamik bir hale getirilirken, haber akışı içerisinde video ve fotoğraflara da yer verilecek. Google I/O etkinliğinin yenilikleri arasında yer alan Google Play Games davetlerinin de yapılacağı platforma 8MP çözünürlüğe kadar fotoğraf eklenebilecek.

Google+’ın 4.0 numaralı sürümünde öne çıkan yeniliklerden biri de Google tarafından geçtiğimiz yıl satın alınan Snapseed entegrasyonu oldu. İlk olarak iOS platformunda yer alan ve kısa süre içerisinde Instagram’a rakip olarak gösterilen Snapseed sayesinde fotoğraflara farklı efektler eklenebilecek, çeşitli çerçeveler eklenebilecek ve görseller üzerinde birçok düzenleme yapılabilecek.

Düzenleme yapılan fotoğraflar arasında Google+’ın masaüstü sürümünde olduğu gibi otomatik fotoğraf seçimi, anında yükleme ve anında öne çıkarma ve görseldeki kalite artırımına olanak sağlayan seçenekler yer bulmakta.

Google+’ın yeni sürümünde artık Google Messenger’ı göremeyeceğiz. Google, I/O etkinliğinde görücüye çıkardığı çapraz platform mesajlaşma uygulaması Hangoust ile daha eğlenceli ve kapsamlı bir iletişim hedefliyor.Uygulamayı Google Play mağazasından indirebilirsiniz.

Google+’ın 4.0 Sürümü Snapseed ve Hangouts Desteği

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın