Google’ın Android 4.3 Üzerinde Çalıştığı Sunucu Günlüklerinde Ortaya Çıktı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Mayıs ayında düzenlenecek Google I/O etkinliğinde resmi tanıtımına kesin gözüyle bakılan Android 5.0’ın 2 ile 4 ay arasında ertelendiğine dair iddialar bir süre önce ortaya çıktı. İddiaya göre Google, Android 4.1 ve 4.2 versiyonların yaygınlaşmasını bekleyecek; bu sebeple Android 5.0’ın yılın son çeyreğine sarkacağı konuşuluyor.

Andronova

Söz konusu erteleme ile ilgili Google cephesinde herhangi bir açıklama yapılmamış olsa da Google kaynaklı bazı sitelerin sunucu günlüklerinde ortaya çıkan Android 4.3 ertelemenin neredeyse kesinleştiğini gösteriyor. Android 4.3 üzerinde çalışan Google’ın aynı dönem içerisinde yeni bir versiyon duyurması ihtimal dahilinde görünmüyor.

Sunucu günlüklerinde ortaya çıkan Android 4.3 JWR23B kodlu yazılımda sürümün başında yer alan J harfi Jelly Bean isminin devam ettiğini gösteriyor. Henüz yapım aşamasında olan yazılımın Google I/O etkinliğinde ilk olarak yeni nesil Nexus 7 ya da yenilenen Nexus 4’te yer bulması bekleniyor.

media 2994

Google’ın analiz raporlarında çelişkili manzaralar yok değil. Sunucu günlüklerinde daha önce Android 5.0.x sürümünün hazırlandığına dair iki ziyaret bulunmuştu. Bu durum Google’ın Android 5.0 üzerinde de çalıştığını gösterir, ancak ekim ya da kasım ayı resmi lansman için uygun görünüyor.

media 2995

kaynak: androidOS

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın