Google’ın Bir Sonraki Nexus Tablet için HTC’ye Teklif Götürdüğü İddia Ediliyor!

Andronova
Andronova
2 Minimum Okuma

Android işletim sistemine sahip ilk telefonun (HTC Dream) üretici olan HTC şu sıralar  maddi ve manevi anlamda kötü günler geçiyor olsa da, akıllı telefon dünyasının en köklü isimlerinden bir olarak sürekli dikkat çekmeyi başarmıştır. Önümüzdeki ay tanıtılacak yeni nesil akıllı telefon M8’in hazırlıklarını sürdüren HTC, ülkesi Tayvan’da yayınlanan bir rapora göre bir sonraki Nexus tabletin üretimi noktasında Google ile işbirliğine gidecek.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Yerel medyada yayınlanan haberde işbirliğinin 2014 yılının üçüncü çeyreğinde duyurulacak yeni nesil bir Nexus tablet için olacağı iddiası yer alıyor. Söz konusu tabletin Nexus 7, Nexus 10 ya da Nexus 8 mi olacağı henüz bilinmiyor.

Nexus 7 için iki dönemdir Asus ile ortak bir çalışma yürüten Google’ın Android tablet kategorisine iddialı bir giriş yapmak isteyen HTC’nin bu anlamda önünü açmak isteyebilir. Asus’un Nexus 7 sonrası tablet dünyasında kendi adını taşıyan tabletlerde kayda değer satışlar gerçekleştirmesi, LG’nin ise Nexus 4 sonrası üst seviye akıllı telefonlarda popüler bir hava yakalaması ve bunu LG G2 ve Nexus 5 ile pekiştirmesi dikkate alındığında, HTC’nin de tablet piyasasına geri dönüşü için yeni Nexus tablet iyi bir fırsat olarak değerlendirebilir.

Son olarak 2011 yılında Android Gingerbread ile çalışan Flayer ve Jetstream tablet modellerini kullanıcılarla buluşturan HTC, geride kalan süreçte tamamen akıllı telefon dünyasına yoğunlaştı.

İki yıl önce HTC’nin UEFA ile yaptığı anlaşma neticesinde Tayvanlı üretici kuruluşa 3 yıl boyunca telefon ve tablet tedariki sağlayacaktı. Bu gelişme HTC’nin kısa süre içerisinde tablet dünyasına tekrar adım atacağı şeklinde algılansa da, henüz bu yönde bir gelişme yaşanmadı. Ancak eminim ki  birçok kullanıcı giriş/orta ve üst seviyede Sense 6 kullanıcı arayüzüne ve metal kasadan oluşan şık tabletler  kullanmak için sabırsızlanıyordur.

ETİKETLİ:
Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak