Google’ın Geliştirdiği Büyüleyici Yeni Robot Köpek Görüntülendi! [Video]

geliştirdiği akıllı ve denge özelliğine sahip yeni robot köpeğinin videosunu yayınladı.

Andronova

Daha önce daha büyük boyutlara ve enerji ihtiyacına sahip BigDog isimli robot köpeğine ait videoları paylaşan Google, şimdi çok daha küçük Spot ismini verdiği yeni robot köpeğiyle alanında çığır açacak bir teknolojiyi sunuyor.

Sadece 72,5kg ağırlığa sahip yeni robot, bulundurduğu elektrik güç kaynağı sayesinde içeride ve dışarıda kullanım imkanı sunuyor. Yeni robot köpek, yürümek, koşmak, tırmanmak gibi eylemleri düz, engelli arazilerin yanı sıra buzlu zeminlerde dahi gerçekleştirebiliyor. Hatta buzlu zeminde kendisine atılan şiddetli bir tekmeye karşı mükemmel bir denge sistemine sahip olan Spot isimli yeni robot, görenleri yetenekleriyle şaşırtıyor.

Aşağıdaki videoda Google’ın Boston Dynamics şirketinin geliştirdiği yeni robot köpeğin mükemmel özelliklerini izleyebilirsiniz.

youtube.com/M8YjvHYbZ9w

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.