Google’ın Resmi Not Alma Uygulaması “Keep” Android Platformu için Yayınlandı!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Google’ın yeni not alma uygulaması bir süre önce ortaya çıkmış ve kısa süre içerisinde tekrar kaybolmuştu. Kullanıcılar tarafında meraka sebep olan not alma uygulaması, Google Keep ismiyle resmiyete kavuştu. Drive tabanlı not alma uygulaması hem web hem de Android tabanlı olmak üzere iki farklı şekilde hizmet sunacak. Her iki platform arasında senkronizasyonun yapıldığını da hatırlatalım.

Android 4.0.3 üzeri tüm sürümlerde hizmet sunan Google Keep, Android 4.2’de not alma işini daha kolay hale getirmek için kilit ekranda widget şeklinde de kullanılabilecek. Kullanıcılar arasında oldukça popüler olan Evernote’a ciddi anlamda rakip olması beklenen Google Keep’in neler sunduğuna yakından bakalım.

Google’ın Resmi Not Alma Uygulaması

Google Keep’i telefonumuza kurduğumuzda ilk olarak hesap seçmemiz isteniyor. Hesap seçim işlemi sonrasında farklı yöntemlerde not almamızı sağlayacak 4 alternatif karşımıza çıkıyor. İlk yöntemde hızlı not eklememizi sağlayan sekmeyi görüyoruz. Bu bölümde yer alan metin kutusuna ivedi şekilde yapılması gerekenler eklenebilir. İkinci sekmede ise liste oluşturmamıza olanak sağlanıyor. Bu bölümde yapılacak listeler halinde sıralanabilir ve her listenin altında ayrı başlıklar da açılabiliyor. Üçüncü sekmede yer alan mikrofon simgesi ise, anlaşıldığı üzere notları sesli olarak kaydediyor. Simgeye tıkladıktan sonra söylenenler hem sesli hem de yazılı bir şekilde kayıt altına alınıyor. Son sekmede ise kamera simgesi yer alıyor. Söz konusu sekmeye dokunulduğunda telefon kamerası devreye giriyor ve çektiğiniz görüntüleri aldığınız notlarla birlikte kaydedebiliyorsunuz.

“Keep” Android Platformu

Her not alma sekmesinde arka planı 8 farklı renk seçeneği ile daha eğlenceli hale getirebiliyorsunuz. Uygulama görünümünü ayarlar sekmesinde tek sütun ve çoklu sütün şeklinde değiştirebilirsiniz. Dilerseniz aldığınız notları arşivleyebilir, eposta olarak gönderebilir ya da sosyal ağlar üzerinden paylaşabilirsiniz.

Google Keep uygulamasını ücretsiz olarak indirebilir ve web sayfasına giderek hesabınızı senkronize edebilirsiniz.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir