Google’ın Yeni Algoritması Yarın Aktifleşiyor!

Andronova
Andronova
1 Minimum Okuma

İnternet devi Google arama motorunun algoritması üzerinde uzunca süredir çalışıyordu. Google’ın bugüne kadar yaptığı,  daha çok tıklanan, link alan sitelere arama sonuçlarında üst sıralarda yer vermekti. Hatta bu nedenle online itibar yönetimi faaliyetleri de arttı ve zombielerle ya da farklı yöntemlerle sitelerin giriş istatistiği ve sitelere yapılan sanal yönlendirmeler artırılarak arama motorunda üst sıralarda yer almaları sağlanıyordu.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Google mobil teknolojilerinin süratle gelişmesi karşısında da kendini yenileme kararı aldı ve mobil cihazlarda düzgün bir arayüzle görüntülenen İnternet sitelerinin Google arama sonuçlarında (mobil üzerinden yapılan) üst sıralarda yer alması yolunu seçti. Böylece mobil sürümleri bulunan İnternet siteleri ödüllendirilmiş, mobil sürümleri bulunmayan İnternet siteleri de bu arama sonuçlarında alt sıralarda kalmayı kabul etmiş olacak.

algorithm-change

Google’ın mobil sürümleri destekleyen İnternet sitelerini destekleyeceği biliniyordu ancak İnternet site sahiplerine gerekli düzenlemeleri yapmaları ve gelir kaybı yaşamamaları için bir süre tanıdığı duyurulmuştu. Yarından itibaren yeni algoritma devreye girecek ve mobil sürümü olan İnternet siteleri mobil aramalarda üst sıralarda yer alacak.

Google’ın bir süredir üzerinde çalıştığı bence daha değerli olan algoritma yeniliği ise “Bilgiye Dayalı Güven Algoritması”. Ekip şu an itibariyle 2.8 milyar bilginin yer aldığı bankasından faydalanarak doğru bilgiyi sunan arama sonuçlarını üst sıralara tırmandıracak. Böylece online itibar yönetimi benzeri faaliyetlere karşı da mücadele edilmiş olacak. Ancak “Bilgiye Dayalı Güven Algoritması”nın detaylarıyla ilgili olarak Google bilgi paylaşmaktan itinayla kaçınıyor ve bu sistemi hayata geçirecekleri kesin olarak bilinse de ne zaman hayata geçirecekleri de tam olarak bilinmiyor.

Daha önce Bilgiye Dayalı Güven Algoritması ile ilgili yaptığım habere buradan ulaşabilirsiniz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

ETİKETLİ: , ,
Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak