Google’ın Yeni Mobil Projesi; Project Fi!

Andronova
Andronova
1 Minimum Okuma

Google ABD’deki Kullanıcılar için mobil operatör projesini faaliyete geçirdi. Project Fi olarak adlandırılan yeni mobil operatör servisi henüz deneme aşamasında bulunuyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Fi Projesi tüm bağlantı teknolojilerini bir araya toplayan bir sistem. Projeye dahil olan kullanıcılar hem 4G LTE hem de Wi-Fi bağlantısını kullanabilecek ve nerede olursa olsun yüksek hızlı olarak internete bağlanabilecek.

Proje ile kullanıcıların sürekli değişken bağlantı içerisinde olması ve en iyi seçeneği kullanabilmesi sağlanıyor. Fi kullanıcısı gezinti halindeyken cihaz en hızlı bağlantıyı o bölgede nasıl alabilecekse bağlantı o şekilde sağlanıyor. Yani eğer ücretsiz ve açık bir Wi-Fi bağlantısı varsa, Project Fi hepsinin yerine bundan yararlanacak veya 4G LTE şebekesi daha iyi kapsama ve bağlantı imkanı sunuyorsa, ondan yararlanabilecek. Tabii Google’un sadece doğrulanmış Wi-Fi erişim noktalarını kullanacağı ve veri koruması amacıyla şifrelemelerin de yapılacağı belirtiyor.

Project Fi da aylık 20 dolarlık ücret karşılığında sisteme giriliyor, konuşma ve mesajlaşmanın ücretsiz sunulduğu sistemde kullanıcılardan sadece veri ücreti alınıyor. 1GB ile 100GB arası veri paketlerinin bulunduğu projede her 1GB için 10 dolar ücret ödeyerek ek veri paketi almak mümkün oluyor.

image

Google Project Fi henüz sadece ABD’de kullanılıyor ve şimdilik sistemi kullanabilmeniz için Nexus 6 cihazına ihtiyacınız var. Nexus 6 dışında hiçbir cihaz henüz Project Fi tarafından desteklemiyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

ETİKETLİ: ,
Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak